Про блокаду Донбасу
Михайло ПОЖИВАНОВ: «Чиновники можуть використати її не для обриву зв’язків з окупантом, а щоб «кришувати» конкретні потоки»
27 січня гостем «Дня» став Михайло Поживанов – людина з багатою біографією, яка стала свідком крутих поворотів в новітній історії України. Як каже сам Поживанов, йому й не віриться, що за свій 57-річний вік він побував на різних посадах, наче йому вже за 80 років. Політик, підприємець та науковець, міський голова Маріуполя, народний депутат України 2-го, 4-го, 5-го та 6-го скликань, голова Державного комітету України з державного матеріального резерву, заступник міністра економіки України, голова Фонду муніципальних реформ «Магдебурзьке право» - це частковий перелік його посад.
Під час спілкування ми торкнулися періоду зародження кланового олігархату в 90-х, вбивства відомих людей, коли Леонід Кучма фактично розміняв Донбас на підтримку своєї кандидатури на виборах 1999-го року, віддавши його «лізинг» місцевому клану: «Вважаю ідею так званої блокади Донбасу правильною, - говорить Михайло Поживанов. - Тут потрібні чіткі визначення. Потрібна інформаційна політика для того, щоб речі називалися своїми іменами, і українці по обидва боки лінії розмежування чітко розуміли, що пропонує їм влада. У нас не АТО, а війна, агресор напав на нашу країну і окупував частину її територій. Так, на цих територіях залишились наші громадяни і ми маємо всіляко тримати зв’язок з ними. Але і на окупованих територіях нацистами під час Другої світової вимушено залишались наші люди. Проблема в іншому, вона полягає в тому, щоб війна не комерціалізувалась. Навіть так звану блокаду чиновники можуть використати не заради реального обриву зв’язків з окупантом, а для корупції, щоб просто «кришувати» конкретні потоки».
Про те, чому країна в 90-х пішла не тим шляхом, чи була у нас альтернатива, як вбивається довіра людей, від якої «ломки» страждає нинішня влада читайте в інтерв’ю з Михайлом Поживановим в наступних номерах «Дня».
Author
Валентин ТорбаРубрика
День України