Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Привид ремонту

Соціал-демократи стримано критикують проект бюджету-2002 та попереджають про техногенну загрозу в 2003—2005 роках
10 жовтня, 00:00

Учора прем’єр-міністр Анатолій Кінах та міністр фінансів Ігор Мітюков зустрічалися з парламентською фракцією об’єднаних соціал-демократів та вислуховували критику стосовно проекту бюджету- 2002, внесеного урядом на перше читання у Верховній Раді. Випереджаючи свій виступ перед соціал-демократами, на підтримку яких у бюджетному процесі уряд, мабуть, небезпідставно розраховує, А.Кінах самокритично заявив, що заборонив і собі й іншим чиновникам Кабміну називати поданий парламенту проект бюджету соціально орієнтованим. З його слів, на користь такого рішення свідчать хоч би виниклі під час обговорення бюджету розбіжності про те, якою повинна бути мінімальна заробітна плата — 140 чи 160 гривень. Він назвав такий рівень оплати праці «принизливим» для наших громадян і закликав (очевидно, сам уряд) обійтися без політичного та особистого популізму.

Тим часом есдеки досить коректно поставилися до бюджетного проекту уряду. Як сказав лідер фракції Олександр Зінченко, позитивну основу реакції фракції на підготовку нового бюджету складає збільшення його соціальних витрат на 52%. А також те, що істотно покращилася методологія його підготовки та практика міжбюджетних відносин. Фракція обіцяє підтримати урядовий законопроект у першому читанні, але, за словами О.Зінченка, у неї є й надзвичайно серйозні зауваження, що відносяться як до практичної частини бюджетного процесу, так і до стратегії його розвитку. На засіданні висловлювалися численні зауваження щодо бюджетного фінансування систем освіти, охорони здоров’я, силових та правоохоронних відомств, зокрема судової системи. При цьому лідер фракції соціал-демократів підкреслив, що уряду, нарівні з сьогоднішніми проблемами, слід би приділяти більше уваги стратегічним питанням.

На думку об’єднаних соціал-демократів, у 2003-2005 роках Україну чекає інфраструктурна криза внаслідок граничного вироблення основних фондів. Зі слів О.Зінченка, знос основних виробничих фондів у 1994 році становив близько 23%. У 2000 році він піднявся майже до 43%. Знос невиробничих фондів з 1994 по 2000 роки виріс від 20,7% до 35%. Ще більш актуальним є критичний стан основних фондів у паливно-енергетичному комплексі. За даними О.Зінченка, об’єм інвестицій у базові галузі скоротився у 2-3 рази. 96% енергоблоків уже відпрацювали свій ресурс. У дорожньо- транспортному комплексі знос основних фондів становив 19%, а у 2000 р. вже 51,2%. Знос рухомого складу на залізничному транспорті досяг 75%, у житлово-комунальному господарстві — 65% (об’єм ремонтних робіт з 1990 р. тут скоротився в 6,5 рази).

За прогнозом бюджетної ситуації, виконаним соціал-демократами, відкладена на 2005 рік криза, викликана, зокрема, ще й сьогоднішнім підйомом виробництва, що відбувається практично без технічного оновлення промисловості, i може призвести до технологічних, техногенних катастроф. Їх наслідки позначаться на житті кожної української сім’ї проблемами з водою, теплом, електрикою, зростаючою аварійністю обладнання будинків і квартир. Фракція письмово проінформувала уряд про цю небезпеку та зажадала від нього невідкладних заходів. Гаяння часу, на думку депутатів, означає, що країна може підійти вже до 2003 року з формально позитивними показниками у статистиці, але потрапить у надзвичайно гостру кризу протягом трьох подальших років.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати