Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Публіка аплодувала стоячи»

Діти-переселенці із зони АТО та Криму виступили з благодійними концертами в Європі
14 травня, 12:25

9-річна кримчанка Христина Михайліченко та 14-річний донеччанин Микита Бурзаниця повернулися з європейського музичного турне. Діти-піаністи виступили у чотирьох містах: Парижі, Брюсселі, Антверпені та Брюгге.

Ініціатором поїздки стала новостворена громадська організація «Центр культурних ініціатив «Відповідальне майбутнє». «Нашою метою було показати дітей із зони бойових дій. Щоб світ побачив, що це саме наші діти і що вони суперталановиті», — розповідає «Дню» голова організації Вікторія Зубенко.

Почався тур у Парижі в залі імені Альфреда Корто. «Мабуть, це був наш найкрутіший концерт. Зала вміщує 400 осіб і була вщерть заповнена. Прийшли не тільки наші діаспоряни, а й парижани. Українське посольство гарно попрацювало і проінформувало суспільство», — ділиться Зубенко.

В Брюсселі концерт відбувся в одній із найпрестижніших зал Європи — BOZAR, в якій виступають зірки класичної музики та філармонічні оркестри з усього світу. Посольство України в Бельгії, допомагаючи з організацією туру, зробило буквально неможливе — адже зазвичай BOZAR бронюють попередньо за два роки. У підсумку — публіка аплодувала піаністам стоячи. На концерті були присутні Надзвичайний і Повноважний Посол України у Королівстві Бельгія Ігор Долгов та представники посольств інших країн, повідомляють у ГО «Відповідальне майбутнє».

У ще одному бельгійському місті Брюгге концерт відбувся також у знаменитому приміщенні — органному залі консерваторії, діти грали на роялі мануфактури Безендорфер, на інструментах якого свого часу грали Ференц Ліст та Людвіг ван Бетховен. Виконувати фортепіанні партії українських та світових композиторів-класиків дітям допомагав відомий український піаніст Дмитро Суховієнко, який вже 20 років мешкає у Бельгії.

Загалом у європейському турі було зібрано орієнтовно 1 300 євро. Більшість коштів пішла на підтримку музично обдарованих дітей з багатодітних родин, які залишилися без годувальника. Решта залишається у фонді організації для втілення нових міжнародних проектів. «Ми допомагаємо талановитим дітям-переселенцям із зони АТО, які представляють Україну на міжнародній арені і роблять свій внесок у імідж країни за кордоном», — кажуть про свою місію у ГО «Відповідальне майбутнє».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати