Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

РЕГIОНИ

02 лютого, 00:00

Ринок «ідейних принципів» 

Учора в Кам’янець-Подільській міській раді шість депутатів об’єдналися у нову фракцію — «Солідарність». «Фракцію очолив підприємець Олег Гільовський, — повідомив «Дню» завідувач організаційно-контрольного відділу міськвиконкому Валерій Клименко. — Мають на меті вибори-2006». Міську організацію партії «Солідарність» очолює близький до Петра Порошенка підприємець Ростислав Ярема. У ці дні у Кам’янці- Подільському спостерігається масовий прийом у «Солідарність». Раніше у міській раді саморозпустилася фракція «Регіони України». Хто пішов у «Нашу Україну», хто — в нову фракцію «Кам’янець». За прикладом депутатів переглядають свої політичні симпатії рядові партійці. Масово пишуть заяви про вихід із «Трудової України», Партії регіонів. Натомість зростають лави «Батьківщини», Української народної партії, Народної аграрної партії. Безпартійні спостерігачі вказують на пікантні особливості вітчизняного партійного будівництва, партійні — вірять у початок політичної структуризації суспільства за ідейними принципами.

Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День»

Прокуратура «допоможе» з’ясувати повноваження

Напередодні другого туру службові особи управління освіти та науки Сумської облдержадміністрації разом iз працівниками відділу освіти Охтирського міськвиконкому протягом цілого дня їздили по навчальних закладах міста і вимагали від директорів шкіл вжити заходів щодо вчителів, які в період виборчої кампанії були головами або членами дільничних комісій в Охтирці від блоку «Наша Україна». Вимога була категоричною: або хай виходять зі складу комісії, або шукають іншу роботу. У противному разі чиновники від освіти погрожували директорам шкіл позбавити їх займаних посад та іншими неприємностями. Такі дії «передбачені» частиною 1 статті 365 Кримінального кодексу України —перевищення службових повноважень.

За інформацією прокурора відділу прокуратури Сумської області Ігоря Форменка, стосовно згаданих вище службових осіб управління освіти та науки облдержадміністрації та відділу освіти Охтирського міськвиконкому порушена кримінальна справа, ведеться слідство, з часом будуть названі конкретні особи, які постануть перед судом.

Сергій ХАНІН, Суми

Хто повинен платити?

З Нового року в Запоріжжі практично неможливо продати чи купити житло. Ріелтори називають три причини: січень є так званим мертвим сезоном — свята накладають відбиток на ділову активність, друга причина — продавці формують вартість житла, третя — юридичні нововведення. Ринок нерухомості завмер у очікуванні роз’яснень з приводу нового податку на прибутки фізичних осіб від продажу будинків, помешкань і землі. З 1 січня набрали чинності три статті закону «Про податок на доходи громадян», які передбачають сплату прибуткового податку при здійсненні операцій при продажеві чи обміні нерухомості. Розмір податку становить 13 відсотків.

Головне питання, яким зараз цікавляться продавці і покупці, — хто має платити. «Платити має той, хто отримує прибуток, тобто той, хто продає житло», — заявив Дмитро Логвиненко, начальник управління оподаткування фізичних осіб ДПА в Запорізькій області. Своєчасність надходжень 13 відсотків від продажу нерухомості до місцевого бюджету повинні забезпечити нотаріуси, які зараз відмовляються реєструвати угоди. Деякі ріелтори вважають, що така позиція нотаріусів викликана юридичною недосконалістю закону, який набув чинності, що призвело до небажання нотаріусів брати на себе відповідальність. За словами Юрія Метрика, директора корпорації «Арсенал» і глави Запорізької філії Асоціації фахівців з нерухомості України, нотаріуси не мають докладної роз’яснювальної інформації про стягнення і перерахування 13- відсоткового податку з продажу житла.

Тим часом, купити помешкання в Запоріжжі не викликає особливих складнощів, якщо звичайно є гроші. Ціновий діапазон купівлі квартири на вторинному ринкові коливається, наприклад, для двокімнатної квартири від 14 до 28 тисяч доларів. Найбільш популярним і відповідно найдорожчим залишається центр міста. За даними агенції «Реал-Сервіс», двокімнатне помешкання тут коштує від 18 до 28 тисяч доларів. Найдешевші квартири в Заводському районі, де сконцентровано практично всі великі металургійні підприємства Запоріжжя — «Запоріжсталь», «Дніпроспецсталь», «Запорізький феросплавний завод» та інші, тут за 20 тисяч доларів можна знайти чотирикімнатне повнометражне помешкання. За словами директора «Арсеналу», зростає популярність околичного Південного мікрорайону. Ситуація тут — повна протилежність Заводському! Він віддалений від шкідливих підприємств, має гарний краєвид на заповідні плавні о. Хортицi. Двокімнатне помешкання тут можна поки що купити за 19 тисяч, трикімнатне — за 23 тисячі доларів. При цьому керівники провідних ріелторських агенцій обласного центру впевнені, що ніяких серйозних стрибків цін на житло не передбачається — ні в цьому місяці, ні загалом у році.

31 січня обласне управління юстиції і податкова адміністрація провели роз’яснювальний семінар для запорізьких нотаріусів. Головна тема — пояснення всього правового нюансу, пов’язаного з реєстрацією, сплатою та звітністю 13-відсоткового податку з продажу житла.

Валерій КАЛНИШ, Запоріжжя

Усіх, хто «перебрав» — в одне місце

«Центр соціальної реабілітації для осіб у стані алкогольного сп’яніння» днями відкриється в м. Маріуполі (Донецька обл.). Як повідомив начальник управління охорони здоров’я Маріупольської міськради Олександр Желєзняк, незважаючи на гучну назву, заклад виконуватиме функції звичайного витверезника, якого в місті досі не було: «Нас просто замучили п’яниці, які валяються в усіх приймальних відділеннях. Тепер ми збиратимемо їх у одному місцi, надаватимемо там допомогу і з Богом відпускатимемо додому», — заявляє він. Новий центр фінансуватиметься з міського бюджету, тому лікування в ньому буде безкоштовним. Щоправда, не виключено й запровадження окремих платних послуг.

Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк

Прибрали «синьо-біле» містечко

Прихильники Віктора Януковича звернулися із заявою до Генерального прокурора України С. Піскуна, в якій вимагають притягнути до кримінальної відповідальності міського голову Дніпропетровська Івана Куліченка. Причиною їхнього невдоволення стала ліквідація наметового містечка на центральній площі міста, яке вони не бажали згортати навіть після того, як їхній кандидат, який програв президентські вибори, сам закликав до припинення акції протесту.

Як повідомив одного з керівників наметової акції голова «Російської общини» міста Віктор Трухов у операції з ліквідації «малих архітектурних форм» біля пам’ятника Леніну брало участь не менш як півсотні міліціонерів і майже стільки ж працівників комунальних служб. Намети, опалювальні прилади та інший інвентар вони поскидали у вантажівки й вивезли їх у район Мерефо-Херсонського мосту. Мешканці табору, незважаючи на невдоволення, на цього разу не пручалися. Вони вважали за краще звернутися до Генеральної прокуратури зі скаргою на те, що їхній табір ліквідували без рішення суду, а особисте майно, передусім намети, навмисно зіпсували. «Спецоперацію» під керівництвом дніпропетровських чиновників противники нинішнього Президента, за їхніми словами, зняли на відеокасету, яку сподіваються прокрутити в ефірі ТРК «Україна». Незважаючи на ліквідацію наметового містечка бойовий дух його мешканців не зломлено — вони обіцяють уже найближчими днями не лише продовжити свої акції в центрі Дніпропетровська, а й знову поселитися на колишньому місці.

Вадим РИЖКОВ, «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати