Рекордний кросворд
40-річний підприємець з Луганська Сергій Осінній (на фото) робить спробу зареєструвати свій рекорд у книзі Гіннесса. Минулого тижня він надіслав на електронну адресу Книги рекордів повідомлення про те, що незабаром завершить роботу над величезним кросвордом. «У кінцевому варіанті кросворда буде 30600 слів, його розміри становитимуть 2,5 на 2,5 метрів. Сьогодні я працюю над 24-ю тисячею слів», — розповідає претендент на світовий рекорд, демонструючи кореспонденту величезний аркуш паперу.
Ідея взяти участь у штурмі знаменитої Книги рекордів спала Сергію на думку, загалом, випадково — до цього він нічим таким не цікавився. 2000 року побачив по телевізору репортаж про молодого вірменського хлопця, який працював над 15 тисячним кросвордом. «Явідразу вирішив — зроблю 17 тисяч, але потім дізнався, що світовий рекорд вже досяг 25600 слів, довелося корегувати плани», — згадує Сергій.
Тоді Сергій працював приватним підприємцем, і торговий бізнес його йшов непогано. А ось морального і особливо інтелектуального задоволення не було. За освітою Сергій інженер-механік, навіть аспірантуру закінчив, а торгівля мало сприяла задоволенню творчих потреб і амбіцій. Ось і взялася молода людина за складання кросворда. Обклався словниками і довідниками, і справа пішла. «Іноді я просто «запоєм» працював, а бували і перерви місяців по десять. Родину годувати треба, заробляти».
Кросворд-гігант складається зі ста вузлів, в кожному з яких трохи більше трьохсот слів. Деякі з них досить складні, розраховані на досвідченого «розгадувальника». Але, звичайно, Сергій орієнтується на середнього читача і кросворди свої робить помірно важкими — щоб і інтрига була, і розчарування у власній освіченості у людини не виникало. Ще великого значення Осінній надає коректності й акуратності у використанні мови. Жаргонних слів, назв хвороб і ліків, просторіч не вживає, вважає це ознакою непрофесіоналізму.
Найцікавіше те, що творця підтримує в його почині не тільки дружина і син. Теща — ось хто головний уболівальник і експерт. «Інший кросворд, бува, закинеш — нецікаво, дуже важко, або визначення не подобаються. А роботу Сергія люблю! Не тому, що він мій зять. Просто у нього все так цікаво виходить, з толком і пізнавально», — хвалить Тамара Іванівна зятя. «Та й у мене теща одна на все місто така. Живемо душа в душу» — відповідає їй тим самим зять. Ось уже не знаєш, в чому можна знайти запоруку згоди в родині...