Рецепт політичної невдачі: підтримка Президента й загальнонаціонального телебачення
Трійка лідерів опитування виглядає таким чином: за Олександра Омельченка мають намір проголосувати 59,39% киян, за Григорія Суркіса — 6,63%, Валерія Бабича — 5,25%.
В інтерв'ю агентству УНІАН М. Томенко заявив, що причина зростання рейтингу О. Омельченка — пожвавлення діяльності Григорія Суркіса. За його словами, незвичність такої ситуації пояснюється тим, що «активна підтримка Г. Суркіса адміністрацією Президента, всіма загальнонаціональними каналами й загалом ресурсами влади передали йому весь негатив ставлення киян до влади».
Усього брати участь у виборах київського голови збираються 82,01% виборців.
При цьому, зауважує пан Томенко, «при виборі кандидатури майбутнього мера, безперечно, домінує особистість». Наприклад, незважаючи на доволі високий рейтинг КПУ, кандидат від комуністів В.Шпундра отримав підтримку тільки 1,38% опитаних.
Незважаючи на високий рейтинг О. Омельченка, пан Томенко переконаний, що розроблено дві моделі, спрямовані на його поразку на виборах мера столиці. Перша модель передбачає у разі перемоги О. Омельченка визнання результатів виборів недійсними. Він вважає, що: «згідно з чинним законодавством, незважаючи на великий розрив між переможцем і тим, хто посяде друге місце, завжди можна знайти засади для обвинувачень у фальсифікації виборів», додавши, що про наміри саме так і вчинити вже заявив голова СДПУ(о) Віктор Медведчук (однопартієць Г. Суркіса).
На думку політолога, якщо вибори буде визнано недійсними, О. Омельченко продовжуватиме виконувати обов'язки міського голови, а нові вибори мера буде призначено на 30 жовтня, що дасть можливість продовжувати «розкрутку» Суркіса.
Друга модель поразки О. Омельченка передбачає зняття його кандидатури напередодні виборів, що можливо у разі активної участі в цьому питанні Президента Леоніда Кучми. Однак команда Президента зупиниться на першій моделі, — вважає М. Томенко.
Випуск газети №:
№82, (1999)Рубрика
День України