Різне про нафтогазовий прогноз
Учора на нараді в Кабміні Валерій Пустовойтенко висловив занепокоєння уряду України з приводу повільного, але неухильного скорочення обсягів видобутку нафти й газу.
Прем'єр повідомив, що в першому півріччі нафти з конденсатом отримано на 3,3% більше, ніж торік, проте газу - на 2,1% менше. Причину цього уряд вбачає не в тому, що обсяги пошуково-розвідувального буріння 1996 р. були у 8,7 разу меншими, ніж передбачено Національною програмою "Нафта й газ України до 2010 року". В.Пустовойтенко звинувачує Держнафтогазпром і Держкомгеологію, діяльність котрих у нарощуванні ресурсної бази нафтодобування, на його думку, "цілком розлагоджено".
Тим часом нарада висвітлила тільки вже відомі уряду факти, про які давно й зі ще більшим занепокоєнням повідомляли його обидва комітети, геть позбавлені державної фінансової підтримки. Мабуть, її не мав змоги пообіцяти й новий прем'єр-міністр, котрий, можливо, візьме на себе курирувати нафтогазовим комплексом, "осиротілим" після повернення колишнього держміністра Анатолія Мінченка на його рідні "держкомрезерви". Не вийшло й моральної підтримки, що її планували надати нафтогазовій галузі проведенням аналогічної наради мало не наступного дня після призначення прем'єра. Тоді була б доречною розмова у доброзичливому тоні. Замість цього відбувся вчорашній прочухан, з якого голова Держнафтогазпрому Михайло Ковалко повернувся буквально чорним, як "золото", яке видобуває його галузь. І тут доцільно навести його висловлювання на недавній колегії комітету: спад геологорозвідки такий, що спаду видобутку 1998 р. уникнути не вдасться, проте ми повинні зробити все, аби цей прогноз не підтвердився.
Чи допоможе чимось, крім прочуханів, уряд?