Перейти до основного вмісту

Риба vs риболовля

Волинські депутати — проти моторних човнів у національному природному парку «Прип’ять — Стохід»
18 жовтня, 11:19
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

Питання про дозвіл на користування маломірними (малими) човнами на озерах Біле, Люб’язь, Рогізне, Скоринь, Добре, в акваторіях річок Прип’ять і Стохід на засідання депутатської комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів виноситься уже вдруге цього року. Днями питання «дійшло» до сесії Волинської обласної ради, але було відхилено більшістю голосів навіть без дискусій. Висуває питання про човни голова Любешівської райдержадміністрації Олег Кух як депутат обласної ради, мотивуючи тим, що названі озера і частина Прип’яті та Стоходу за визначенням адміністрації національного парку є господарською, а не заповідною територією парку. Маломірні судна і без дозволів, мовляв, шугають водоймами, питання просто треба узаконити, бо про це просять рибалки. Більше того, є висновок експертів, які навіть рекомендують використання човнів з електродвигунами на таких водоймах, бо це начебто зменшить інтенсивність заростання річок і поліпшить аерацію. Звісно, що активно звучать і голоси проти проекту, і противники теж мають свої аргументи.

Минулого літа вдалося побувати на одному зі згаданих у проекті Олега Куха озер — Білому, яке ділять між собою Україна та Білорусь. На березі озера в лісі розташувалося чимало відпочивальників, номери автомобілів — з половини України. Мешканці села Ветли, яке розташоване саме над тим відрізком Прип’яті, де хочуть дозволити «моторки», і поблизу озера Біле, коли поцікавилася зараз їхньою думкою про «моторки», вважають: такий дозвіл лише сприятиме поширенню браконьєрства. Вже зараз перед святами Прип’ять нагадує не річку, а пожвавлену міську вулицю, стільки тут рибалок. Рибалки чи не з усієї України сидять над Білим чи над Прип’яттю тижнями, живучи в наметах. Є такі, що ловлять вудочкою чи спінінгом, а деякі використовують якусь кислоту, яку ллють із човна, і догори животами спливає все, що водиться в цьому районі.

Є й контролюючі органи, які повинні не допускати несанкціонованого вилову риби, гасання «моторок», проте... Трохи стримує горе-рибалок прикордонна служба, яка має потужні судна. Але коли дозволять «моторки», чи факт, що всіх їх відслідкують? Місцеві побоюються і сплеску контрабанди в Білорусь. Тут бурштин тоннами везуть через кордон, а що казати про місцевий «бізнес» з Білоруссю?.. Ветлівський сільський голова Любов Павлік натомість підтримує проект Олега Куха, бо «нащо тоді озеро в селі, якщо в ньому риби не ловити?» А тим часом із Білого вже зникли знамениті місцеві соми, майже не трапляються вугрі, які тут теж водилися. Ще водяться тут лящі, окунь, плотва, щука — в Білому озері і риба — «біла». Недарма ж забороняли використання «моторок» на цих волинських озерах 2008 року. Та ж Любов Павлік повідомила, що на білоруській частині Білого озера не тільки «моторки», звичайні рибальські човники побачиш рідко. Бо білоруси природу бережуть...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати