Щоб котлета не виявилася останньою...
Інтенсивний наступ потепління і пов’язане з цим невелике (поки що) зростання кишкових захворювань серед киян змусили різні контрольні служби провести рейди ринками, магазинами, підприємствами громадського харчування з метою попередити такі звичні для літнього часу отруєння громадян неякісними продуктами. Учора на засіданні Надзвичайної протиепідемічної комісії Київміськадміністрації Головний санітарний лікар столиці Ірина Козлова підвела деякі підсумки. За її словами, за останні три місяці зареєстровано 1300 випадків захворювань кишковими інфекціями, чинником передачі яких стали невідповідні санітарним вимогам продукти. Ірина Козлова звернула увагу журналістів на те, що внаслідок перевірок столична санепідемслужба не виявила збудників кишкових хвороб у питній воді, так що її кияни можуть пити спокійно.
Головною ж проблемою є стан продуктових ринків, яких у столиці нараховується близько 100. На більшості з них торгівля ведеться з грубими порушеннями, серед яких — відсутність санвузлів, води і контейнерів для сміття, несправність холодильних установок та багато іншого. «З року в рік — одне й те ж» — пожалівся голова вищезазначеної комісії Валерій Бідний: мовляв, невже так важко директорам «прибуткових місць» виділити якихось 5 тис. грн. на спорудження вбиральні? І відразу ж запитав: «А, може, прикрити на невизначений час, якийсь із ринків? Серед присутнього на засіданні «ринкового начальства» почулося нервове покашлювання...
Загалом, киянам є над чим подумати, перш ніж купити шматок м’яса, що лежить на сонці ...
ДО РЕЧІ
З дитячого садочка села Піски Новопсковського району Луганської області протягом однієї доби було госпіталізовано 17 дітей з підозрою на дизентерію. За попередніми даними, причиною захворювання стало харчове отруєння й порушення санітарно-гігієнічних норм. Сьогодні проводиться епідемрозслідування цього випадку, тому головний санітарний лікар області Анатолій Докашенко ухилився від коментарю. Однак, як стало відомо, епідеміологи розглядають одну з найвірогідніших версій масового захворювання дітей, що не пов’язана з порушенням санітарно-гігієнічних норм у дитячому садку. Швидше за все харчове отруєння було спровоковане домашніми тістечками, які готувала без ліцензії одна мешканка села й продавала їх односельчанам. У селі тістечка поки ще рідкість, тому батьки й балували своїх дітей. Сьогодні дитячий садок тимчасово закрито, повідомляє Алла АНТИПОВА, «День».