Перейти до основного вмісту

Шістнадцятий дубль

«Ми показуємо фільми, яких, на жаль, немає на українському телебаченні»
10 липня, 00:00
ФОТО З САЙТА WWW.PRILUKI.INFO

Творцем та водночас президентом й арт-директором фестивалю є режисер Михайло Іллєнко, який організовує ніч кіно з 1997 року. У такий спосіб організатори вже впродовж шістнадцяти років знайомлять поціновувачів українського кіно з найцікавішими зразками професійних, дебютних і альтернативних робіт вітчизняних кінематографістів.

Програма цьогорічної відкритої купальської ночі налічувала близько 35 короткометражних фільмів. Молоді й досвідчені кінематографісти представляли переважно ігрове й анімаційне кіно.

У зв’язку з реконструкцією Андріївського узвозу цього року фестиваль «Відкрита Ніч» проходив у нетрадиційному для нього місці — художній галереї «АРТ-причал», куратором якої є відомий фотохудожник Олександр Ктиторчук. Паралельно з головним майданчиком у Києві фестиваль також проходив у Дніпродзержинську, Запоріжжі, Каневі, Івано-Франківську, Львові, Миколаєві, Полтаві, Чернівцях, Прилуках, Копичинцях (Тернопільщина), а також у селі Легедзине (Черкащина) та на хуторі Обирок (Чернігівщина).

«Цього року фестиваль відбувається на 15 екранах у різних містах і навіть селах України. Ми «захоплюємо» нашу державу, — розповідає організатор «Відкритої Ночі» Михайло ІЛЛЄНКО. — І вже вшістнадцяте транслюються дуже цікаві фільми, яких, на жаль, немає на українському телебаченні. Побачити їх можна лише на фестивалях. Якщо говорити про тенденції, то варто відзначити, що режисери все більше знімають ігрове кіно».

Ще одна з тенденцій, яку, за словами організаторів, можна відзначити у національному кінематографі, — молоді режисери все частіше у своїх роботах звертаються до соціально важливих тем.

Фестивальна програма складалася з двох частин — конкурсної та позаконкурсної —загальною тривалістю 6 годин. Усі фільми боролися за приз глядацьких симпатій, а конкурсну частину оцінювало на окремому засіданні журі на чолі з письменницею Оксаною Забужко. Переможців визначали у 8 номінаціях.

Фільм «Борода» (режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук) отримав диплом за кращий сценарій, «Миколине поле» (оператор Руслан Коломієць) — за кращу операторську роботу. У номінації «Краща кіноновела» перемогу здобув фільм «Невигадана історія» (режисер Артем Антонченко). Диплом «За концептуальність анімафільму» отримала стрічка «Без кінця» (режисер Катерина Чепік). У номінаціях «Кращий анімаційний фільм» та «Кращий ігровий фільм» перемогли короткометражки «Чистий» (режисер Олена Потьомкіна) та «Перше побачення» (режисер Андрій Павлюк). Гран-прі фестивалю здобув фільм «Manu 18 374» (режисер Мирон Латик).

«Зараз є дві України — офіційна та неофіційна. Ми існуємо в умовах пожежі на торфовищах — культура то тут, то там спалахує, а влада не встигає все це загасити. У 1997 році не було кінопроцесу, проте ми взяли за мету зберегти той вогник, який ще залишався. Фестиваль «Відкрита ніч» дає змогу прорватися тому вогню, який назріває. А це — основа школи кіно», — зазначає Дмитро Капранов. А дипломом «Відкриття фестивалю» журі нагородило актора Тимофія Антропова за роль головного героя у фільмі «Тімка». Як розповіли «Дню» режисери цього фільму Оксана і Марина Артеменко, вони прагнуть створювати таке кіно, яке б змушувало глядачів замислювалися.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати