Перейти до основного вмісту

Складнощі перекладу

Апеляційний суд Києва втретє переніс розгляд справи Пукача. Цього разу через неготовність до засідання... судової зали. Але...
29 квітня, 11:26
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Чотирнадцятий рік вже триває резонансна справа Гонгадзе, змінюється влада, тасуються люди, позаду численні судові засідання, але юридичної крапки щодо замовників вбивства журналіста Георгія Гонгадзе та побиття громадського діяча Олексія Подольського так і немає. Не хоче брати на себе відповідальність і нинішня влада. За її коротке керування країною, Апеляційний суд Києва вже вдруге переносить розгляд справи Пукача. Колишній начальник департаменту зовнішнього спостереження МВС України проходить у згаданих злочинах у якості головного виконавця. У січні 2013-го Печерський райсуд виніс вирок йому у вигляді довічного ув’язнення, але згодом Пукач подав апеляцію на це рішення.  

Минулого разу приводом перенести засідання було звернення Апеляційного суду до СБУ, МВС та ГПУ за роз’ясненням — чи містить кримінальна справа, що розглядається, державну таємницю. Від цього залежало — у відкритому чи закритому режимі проходитиме судове засідання. В результаті стало відомо, що СБУ, МВС і Генпрокуратура попросили суд надати матеріали кримінальної справи для можливості сформувати свою позицію про наявність чи відсутність в ній державної таємниці. А поки суд намагається з’ясувати — якими мають бути його засідання відкритими чи закритими, дивним виглядає, як і минулого разу, недопущення журналістів в зал засідань.

Учора знову не обійшлося без скандалу. Суд фактично затягує час — про це кажуть всі сторони процесу. Формальним приводом для перенесення засідання на 5 червня для головуючої судді Тетяни Фріч стало, за словами потерпілого у справі Олексія Подольського, неготовність до засідання з технічних причин судової зали. «Суддя оголосила про закритість засідання, але насправді пресу не допустили з інших причин: в. о. президента Турчинов не хоче зараз вирішувати цю справу, він не хоче притягувати до відповідальності екс-президента Кучму а формальна причина в тому, що не готовий судовий зал», — сказав Подольський.

У адвоката Мирослави Гонгадзе Валентини Теличенко інша думка, вона вважає, що «судді Апеляційного суду просто бояться взяти на себе відповідальність і відправити справу на нове розслідування».

Але, як виявилося, причина глибша. За словами представника Олексія Подольського в суді, — Олександра Єльяшкевича, нещодавно Гельсінська комісія Конгресу США звернулася до в. о. президента Олександра Турчинова з листом, у якому йдеться про резонансні справи в Україні. Оригінал цього листа розмістила у себе на Фейсбуці громадська активістка Ганна Гопко. 

«Як член Комісії з безпеки та співпраці в Європі (Гельсінська Комісія США), я уповноважений відстежувати порушення прав людини за кордоном, — йдеться серед іншого в листі конгресмена Стіва Коена до Турчинова. — Нещодавно я ознайомився і дуже занепокоївся трьома резонансними кримінальними справами в Україні: (1) жорстоким нападом на народного депутата Олександра Єльяшкевича, (2) викраденням журналіста та громадського активіста Олексія Подольського, та (3) жорстоким убивством журналіста Георгія Гонгадзе. У всіх цих справах правосуддя не було здійснено повною мірою. Я вірю в те, що належне розслідування і легітимний судовий процес проти усіх винних у цих справах стануть важливим кроком до сприйняття України як справжньої демократії, особливо у світлі резонансності цих справ».

Як повідомили «Дню» після учорашнього засідання Подольський і Єльяшкевич, лист конгресмена Коена має у своєму розпорядження і суддя Фріч, але зачитати його на засіданні вона відмовилася через незнання англійської мови. «За словами судді, — каже Єльяшкевич, — переклад вона має, але їй потрібен офіційний переклад. Так в чому проблема? Треба було забезпечити. На мою думку, саме через цей лист суддя і ті, хто стоять за нею у владі, були змушені перенести засідання на після виборів, адже ніхто не хоче брати на себе відповідальності. Тим більше, коли питання резонансних справ в Україні знаходиться на контролі Гельсінської комісії Конгресу США».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати