Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Спасибі за можливість ще раз відчути смак життя!»

Учора Фотовиставка «Дня»-2013 завершила свою роботу в Сумах
05 грудня, 11:23
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

У листопаді культурний простір міста Суми збагатився й розширився завдяки Фотовиставці газети «День». Тисячі сумчан та гостей обласного центру змогли ознайомитися з роботами як фотомайстрів, так і аматорів з усієї України. Усі ці роботи об’єднує одне: унікальна енергетика, глибина внутрішнього сенсу, здатність апелювати і до розуму, і до серця, «зачіпати» за живе, примушувати думати. «Важко підрахувати кількість людей, які відвідали виставку, — розповідає адміністратор комунальної установи «Агенція промоції міста Суми», у галереї якої було розміщено виставку, Альона Опанасюк. — Зранку переважно заходили люди старшого віку, пенсіонери, по обіді — школярі, студенти, а увечері — закохані парочки».

За словами Альони, відвідувачі незмінно відзначали надзвичайно широкий «спектр» представлених робіт. Від «милих радощів» сонячних світлин з дитячими образами до болісно проникливих мотивів старості, убогості, страждання, сірої безнадії та втрачених ілюзій. Окрема категорія — фото із зображеннями політиків. Біля них найчастіше розгорталися гарячі дискусії, подекуди навіть між незнайомими людьми. «Рекордсменом» щодо обговорень у цьому сенсі без сумніву можна назвати роботу Руслана Канюки «Фінансові тузи». А щодо глядацьких симпатій лідером стала робота «Любов перемагає все» Миколи Тимченка.  Друге і третє місце сумчани віддали «Народженню дива» Володимира Міщенка і роботі «Плей-оф» Максима Люкова.

У Книзі відгуків про Фотовиставку «Дня» — сотні записів. Від емоційного опису своїх вражень до лаконічного, але такого промовистого «Ой!»  І, звісно ж, суцільні знаки оклику, що вже само по собі багато про що свідчить.

4 грудня виставку вже згортали. А відвідувачі все ще приходили. Один із них привернув мою увагу: на вигляд ну зовсім сільський наш дідусь, з сивою борідкою, дуже просто одягнений, проте привітався англійською. Знайомилися: Білл Александер, шотландець. Наступне, про що чую від нього, примушує широко розплющити очі. «Щоб побачити цю виставку, я подолав 4000 кілометрів», — зізнається Білл. Виявляється, про Фотовиставку газети «День» він дізнався від свого друга, який мешкає у Києві: той був у захваті і радив її подивитися. «Наздогнав» виставку Білл уже в Сумах, та й то в останній день її роботи. На запитання про враження сказав лаконічно, що йому «бракує слів». Сам він теж займається фотосправою, але «до таких висот», каже, йому ще далеко. В Україні Білл Александер не вперше: вийшовши на пенсію, узагалі багато подорожує. Українці імпонують йому як люди, котрі знають і цінують свою історію, пишаються своїм походженням, і в цьому вони дуже схожі з шотландцями.

І наостанок: кілька рядків з книжки відгуків:

«Моя щира вдячність головному редактору Ларисі Івшиній та творчому колективу газети «День» за чудовий день, проведений на фотовиставці. Ось так — «День» — і вся Україна! Вірю в те, що і в наступному році буду присутній на новій фотовиставці. Успіхів!»

Фемій Мустафаєв, народний артист України

«Спасибі за можливість зупинитись, озирнутись, усміхнутись, замислитись, здивуватись, зайвий раз відчути смак до життя, оцінити глибину, складність, різнобарв’я оточуючого світу. Колективу газети «День», авторам і всім причетним до організації виставки здоров’я, удачі, творчої наснаги!»

Алла Дорога, професор НПУ ім. Драгоманова

«Дякую газеті «День» за виставку світлин. Де «День», там високий стиль Українського Світу». Дякую, що Ви є».

Олег Вайда, с. Криви над Сяном, Західна Бойківщина

«Спасибі вам за емоції! І плакала, і сміялась, і мурахи по тілу бігали... Спасибі Вам за Ваше велике діло. Ви зібрали у цій фотовиставці все життя українського народу».

Оля Голодова, м. Ковель

«Для того, щоб зрозуміти душу людини, достатньо поглянути їй в очі, а для того, щоб зрозуміти душу України, треба подивитися на фотографії, які привезла нам газета «День». Дякую Вам за такий чудовий екскурс до українських сердець!»

Олена

«Виставка — позитивна, емоційна, і з почуттям гумору, і з любов’ю, і з лірикою, і з філософією, і з усвідомленням повсякденних істин. Також приємно, що серед авторів є сумчани! Процвітання і подальших перемог. Творчих відносин!»

Наталя Цибульська

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати