Перейти до основного вмісту

«Спіткнулися» об лося

Чому мисливці образились на Міністерство екології
21 липня, 11:15

Представники Асоціації користувачів мисливських та рибальських господарств вийшли на попереджувальний мітинг під Міністерство екології та природних ресурсів. «Затвердіть ліміти — дайте працювати!» — вимагають мисливствознавці Київщини, Черкащини, Рівненщини, Волині та інших регіонів країни. Чиновники мали встановити кількісні обмеження на відстріл ще до 1 травня, проте вони не затверджені досі. Це поставило під загрозу весняний сезон полювання.

Каменем спотикання став лось. До міністерства неодноразово надходили пропозиції занести цей вид до Червоної книги України та встановити мораторій на відстріл цих тварин на 25 років. В Асоціації користувачів мисливських та рибальських господарств наголошують, що ці пропозиції науково необґрунтовані та містять неправдиві твердження про обсяги вилучення тварин, які нібито перевищують норму. На зустрічі Громадської ради при міністерстві, яка рекомендувала обмежити полювання на цей вид, представників Асоціації не було, тож думку мисливців не врахували.

Міністерство екології наполягає на проведенні нового дослідження стану популяції лося та планує виділити на це кошти з бюджету. Мисливці вважають, що в нинішніх умовах це — невиправдана трата державних грошей.  Крім того, на їхню думку, незатверджені ліміти призводять до великих збитків. Представники мисливських господарств переконані, що єдиний шлях збереження тварин в угіддях — це раціональне та науково обґрунтоване природокористування. Тому вони вимагають від міністерства затвердити ліміти використання диких тварин на сезон 2017 — 2018 років і звільнити чиновників, які не дотримуються законодавства та не є справжніми фахівцями у галузі.

Наталія Вишневська, координатор зоозахисної діяльності Національного екологічного центру України, коментує ситуацію: «Нарешті Міністерство екології почало робити рішучі кроки щодо впорядкування мисливської діяльності. Як зоозахисник та природоохоронець, я підтримую їхні дії у цьому напрямі. У країні, де процвітає браконьєрство, вкрай необхідно впроваджувати жорсткіші методи і змінювати законодавство щодо регулювання чисельності диких тварин. Варто звернути увагу на досвід сусідніх країн, які вже занесли до Червоної книги вовка. Проте у будь-якому разі із мисливцями треба вести діалог, зважаючи на те, що деякі зміни, можливо, порушують їхню діяльність».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати