Перейти до основного вмісту

«Співпраця з «Морським стартом» — мирний проект»

На «Південмаші» прокоментували підписання контракту з російською компанією
09 червня, 11:49

Контракт між «Южмашем» і компанією S7 Sea Launch Limited на виробництво і постачання ракет-носіїв серії «Зеніт» має для заводу важливе значення. Про це говорять на самому підприємстві: «Для нас це мінімум 5—6 років роботи, приблизно по дві ракети на рік. Це означає, що 10 тисяч осіб отримуватимуть заробітну плату, а завод працюватиме». Нагадаємо, в цілому контракт передбачає виготовлення 12 ракет-носіїв для використання в програмах «Морський старт» і «Наземний старт» у рамках міжнародних космічних проектів (див. «День» №95 від 7 червня 2017 р.). «Ми поставляємо замовникові лише ракети-носії. Це продукція виключно «мирного» призначення і використовувати її у військових цілях не можна. Ми перебуваємо під міжнародним контролем», — уточнюють на «Південмаші».  Підписанням цього контракту зроблений великий крок у подоланні глибокої кризи, в якій перебував «Південмаш», починаючи з 2013 року і яка стала наслідком обвального скорочення обсягів виробництва. На сьогодні портфель замовлень «Південмашу» на найближчі роки перевищує в перерахунку 350 млн доларів США. Серед основних замовників — компанії США, Італії, Індії, Кореї та інших країн. Сьогодні ідеться і про відродження міжнародних проектів «Морський старт» і «Наземний старт» за участю українських підприємств.

Разом із тим фінансова ситуація на ПМЗ залишається поки напруженою. Державна виконавча служба Міністерства юстиції арештувала рахунки підприємства і хоче стягнути із заводу 40 мільйонів гривень. «Це відбувається, попри дві судові постанови про розблокування рахунків від 28 квітня і 16 травня. А поки тисячі працівників «Південмашу» вже два місяці залишаються без зарплати», — розповідають на заводі. Раніше голова профспілкової організації «Південмашу» Валерій Васильєв і заступник директора Сергій Захарченко на прес-конференції зауважували, що у зв’язку з цим міжнародний контракт заводу з виробництва ракет-носіїв «Зеніт» поставлений під загрозу зриву.

Варто нагадати, що влітку минулого року в проект Sea Launch прийшов новий інвестор — російська S7 Group — найбільший приватний авіаційний холдинг Росії, що об’єднує компанії, які реалізують діяльність у сфері авіаперевезень і технічного обслуговування. Поява такого замовника викликала в українських ЗМІ й експертному співтоваристві неоднозначні думки з урахуванням фактичної війни між двома країнами. «Судячи з усього, без російських замовлень ПМЗ буде важко вижити. Що у результаті? Купа людей без роботи, країна втрачає стратегічне підприємство. Думаю, що сьогодні для підприємства дуже важливо зберегти ринки збуту, інакше його  витіснять конкуренти. У процвітанні ПМЗ зацікавлена вся Україна. Уявіть, умираючий від спраги просить склянку води, йому дають, а він раптом запитує: «А воду де взяли?» — коментує дніпровський політолог Андрій Клячин. 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати