Перейти до основного вмісту

Спрага в Рівному

11 червня, 00:00

Ситуацію, яка виникла у Рівному довкола проблеми водопостачання, можна розцінювати як своєрідне протистояння між підприємством «Рівнеоблводоканал», яке надає послуги з водопостачання та водовідведення, та тими, хто ці послуги споживає. Причому і в одних, і в других накопичилося чимало взаємних претензій. Водогінники нарікають на те, що населення не сплачує за надані послуги, а населення, у свою чергу, — на відключення води з 21 години щодня та її низьку якість. Зокрема на те, що після відключень вода з кранів тече навпіл з іржею. Тобто не ми, мовляв, винні облводоканалу, а він нам за такі «якісні» послуги.

Нарікання були й на тарифи та норми споживання води. Адже, скажімо, згідно із затвердженими головою Рівненської облдержадміністрації Миколою Сорокою (облводоканал ще до недавнього часу підпорядковувався саме цій владній структурі) нормативами, споживання холодної води у будинку з централізованим гарячим водпостачанням становило 210 літрів на добу на одну людину для сімей, у квартирах яких не було встановлено водолічильники. А ті, хто ці прилади обліку встановив, всією сім’єю витрачали усього 100 літрів на добу.

Проблема настільки загострилася, що стала темою не лише для місцевих газет, а й розглядалася на сесії Рівненської міської ради, до якої керівник «Рівнеоблводоканалу» Володимир Нецький звернувся з проханням звільнити підприємство від сплати державного мита за судовими позовами, які мали виставлятися до рівненчан-боржників (75 відсотків боргу, за словами В.Нецького — борг населення за надані послугу з водопостачання). Депутати Рівнеради на таку пропозицію не пристали, у свою чергу зауваживши, що якщо підприємство має кошти на євроремонт приміщення та утримання начальницької іномарки, то має знайти їх і на оплату державного мита. Або ж просить ці гроші у облдержадміністрації, якій підпорядковується.

Загалом в місті побутує думка, що встановлені нормативи споживання води були такі, щоб покрити витрати від численних витоків з проіржавілих мереж. А що це проблема гостра, свідчать і останні події в обласному центрі — у понеділок, наприклад, внаслідок прориву водогону залишились без води мешканці одного з житлових масивів. Не кращі справи і з водовідведенням, яке забезпечується тим самим підприємством. Зокрема каналізаційні стоки вже понад тиждень заливають зону відпочинку біля Палацу культури «Хімік». А населення цілого мікрорайону, яке мимоволі опинилося в зоні виникнення смердючих «ставків», не приховує свого роздратування діями «Рівнеоблводоканалу», чи то пак їх цілковитою відсутністю.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати