Сто тисяч українок працюють за кордоном у секс-бізнесі
В четвер у Києві відбулась презентація проекту Тасіс «Боротьба з торгівлею жінками в Україні», організована Міжнародною організацією міграції (МОМ) спільно з українськими органами влади. За інформацією МОМ, за останні десять років близько 400 тисяч наших співвітчизниць виїхало в пошуках роботи за кордон і з них майже 100 тисяч працює в секс-бізнесі.
Щойно презентований проект включає в себе три взаємопов’язані аспекти у протидії торгівлі жінками. Це, у першу чергу, запобіжні заходи, пов’язані з поширенням громадської обізнаності у цій проблемі. Проектом передбачається реалізація плакатів і брошур про факти торгівлі і можливі наслідки, поширення інформації через освітницькі структури та створення «гарячої лінії» підтримки для надання інформації про умови зайнятості за кордоном. Другий аспект діяльності є судове переслідування торговців. Планується вживання заходів щодо підвищення дієвості правоохоронних та судових структур, а також огляд українського законодавства з метою визначення прогалин і недоліків стосовно проблеми торгівлі людьми. I, нарешті, третім аспектом діяльності проекту є захист і реінтеграція жертв торгівлі. Буде полегшений механізм їхнього доступу до психологічних консультацій, медичних послуг, юридичної допомоги тощо.
За словами віце-прем’єр- міністра України пана Жулинського, проблема з нестабільною економічною ситуацією в країні. Лише за минулий рік при аналізі діяльності трьохсот фірм, що здійснюють працевлаштування за кордоном, було виявлено 80 правопорушень, а 14 структур були взагалі позбавлені ліцензій.
ДО РЕЧІ
14 лютого у Хмельницькому було взято під варту 30-річного Ш., який став головним персонажем непересічної кримінальної справи. «Цей Ш. умотивовано підозрюється у торгівлі людьми й організації незаконного переходу державного кордону», — повідомив кореспондентові «Дня» Михайлу ВАСИЛЕВСЬКОМУ Геннадій Грищук, старший референт прес-центру управління СБУ у Хмельницькій області. «Знайомився iз вродливими дівчатами та молодицями у віці до 30 років, запевняв, що буцімто будуть зайняті у готельному бізнесі в Об’єднаних Арабських Еміратах», — продовжив Геннадій Грищук. Ш. відправляв свої жертви за «липовими» паспортами, всі дорожні й інші витрати брав на себе. А вже там, в ОАЕ, жінки виявляли, що вони — у пастці. Вакантні «посади» були тільки у борделях ОАЕ, відтак їм нагадували про боргові зобов’язання.
Геннадій Грищук заявив, що у цій кримінальній справі вже одинадцять епізодів, «однак буде більше». Він не сказав, чи бодай одній постраждалій вдалося позбутися сексуальної експлуатації і повернутися додому: «Таємниця слідства». Відомо лише, що слідчий СБУ веде консультації із працівниками обласної прокуратури: «Це перша кримінальна справа, порушена за ознаками статті 75 (організація незаконного переходу державного кордону) й статті 124-1 (торгівля людьми) Кримінального кодексу України».