Перейти до основного вмісту

Свято рим

27 лютого, 00:00

Для визначення лауреатів Національної премії ім. Т. Шевченка відповідному комітетові знадобилося два дні батальних обговорень. Але список з п’яти осіб вже готовий, проект указу подали Президентові. Минулорічної ситуації з неприсудженням однієї премії вдалося уникнути. Рішення найвищої інстанції очікується 6—8 березня. Ушановування достойників пройде в Національній опері. Як кажуть у самому комітеті, «поки не підписаний указ, вони не лауреати...»

Втім, за впертою й переконливою інформацією, найбільш резонансну премію — у галузі літератури — отримав поет Ігор Римарук. Журналіст, поет, головний редактор часопису «Сучасність», віце-президент Асоціації українських письменників (АУП). Найпрестижнішу нагороду дано за збірку «Діва Обида». Перша редакція вибраної поезії «Діва Обида» побачила світ у 1998 році (видавництво «Лілея-НВ»). Вона стала переможцем конкурсу «Книга року-2000» у номінації «Голос душі». Згодом збірку було доповнено, і буквально кілька днів тому «Кальварія» видала оновлену книгу, що заслуговує на окрему розмову ще й як витвір мистецтва — вірші рясно перемежовані з кольоровими вклейками репродукцій художника Анатолія Буртового.

Феномен творчості Римарука знана львівська поетеса Мар’яна Кияновська вбачає «у тому ж, у чому й феномен (і загадка) найдавнішого українського мелосу, зокрема, колядок і щедрівок: заховані у них слова — то насправді слова посаджені і пророслі, слова вкорінені, слова, що дають плоди...» У збірці є цитати зі «Слова о полку Ігоревім», переспіви знаменитого «Хозарського словника» М. Павича, але це дуже своєрідна поезія — неперевершені зчеплення слів, позасвідома енергетика рим, насиченість справжньою сакральною вірою. Це неперекладна поезія. Багато творів мають присвяти — Римарук не соромиться «дарувати» вірші. Не можна оминути й ту дивну схожість, що єднає ймення і роботу майстра — рима-рук. Руки для рим — але й серце, й душа теж присутні у його словосплетіннях.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати