Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Сигнали виборцям

Голосування на дому: без змін
22 грудня, 00:00

Учора в парламенті було відносно спокійно, навіть попри те, що відлік часу до повторного голосування на президентських виборах 26 грудня обчислюється днями. Розгляд найважливішого на цей момент питання — про держбюджет на 2005 рік — напередодні був перенесений на сьогодні. Тож присутні на засіданні депутати змогли зосередитися на таких питаннях, як визначення порядку висвітлення роботи наступної, сьомої сесії Верховної Ради, на кількох політичних питаннях, а також низці зовсім не резонансних, зважаючи на нинішні передвиборні часи, питань економічного плану.

Порядок висвітлення майбутньої сесії парламент затвердив постановою в 392 голоси. Згідно з нею, Верховна Рада доручає Національній телекомпанії України забезпечити пряму трансляцію на Першому національному каналі відкриття та закриття сьомої сесії парламенту четвертого скликання. Крім того, в дні пленарних засідань Верховної Ради та проведення днів уряду на каналі УТ-1 доручається забезпечити трансляцію у вечірній час інформаційної програми «Щоденник Верховної Ради України» тривалістю 15 хвилин. Національній телекомпанії також доручається забезпечити трансляцію на УТ-1 щотижневих (по суботах) у прямому ефірі 45-хвилинних передач «Парламент».

Предметом пожвавлених дискусій стало питання про внесення змін до передвиборного законодавства з метою розширення можливостей для голосування інвалідів на дому. Ініціаторами таких змін у єдиному пориві виступили фракції Компартії та «Регіонів України». Член фракції «Регіони України» Валерій Коновалюк наголосив, що закон про особливості застосування закону про вибори президента в грудні 2004 року порушує конституційні права громадян, оскільки в цьому законі право голосувати за межами виборчих дільниць мають лише інваліди першої групи. Депутат закликав парламент виправити цю помилку, «щоб потім не було жодних підстав оскаржити це голосування, що відбудеться 26 грудня». Представники фракцій «Наша Україна», БЮТ у відповідь заявили про те, що запропоновані зміни слугуватимуть лише справі фальсифікації виборів. Після дискусій, що мало не призвели до блокування трибуни та перерви, голова Верховної Ради Володимир Литвин усе-таки подав постанову про внесення на порядок денний цього питання на голосування, проте вона набрала 208 голосів із необхідних 226. На цьому питання про голосування на дому було вичерпане.

Учора парламент також вирішив створити слідчу комісію з розслідування обставин появи указу Леоніда Кучми про звільнення Володимира Сацюка з посади першого заступника голови СБУ. Голова комітету з питань нацбезпеки й оборони Георгій Крючков (фракція КПУ) підтримав ідею про створення комісії, але заявив, що в комітеті не пов’язують звільнення Сацюка з отруєнням Ющенка. Головою створеної комісії обрали Василя Гаврилюка («Центр»). До неї ввійшли по одному представнику від кожної фракції та групи парламенту, а також один представник від позафракційних депутатів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати