Перейти до основного вмісту

Таким Шевченка ви ще не бачили!

У музеї у Каневі представлено виставку ілюстрацій до китайського перекладу «Кобзаря»
05 серпня, 21:07
Фото Руслана КАНЮКИ, «День»

Ви коли-небудь могли уявити вірші найвідомішого українського поета Тараса Шевченка, записані ієрогліфами в різних стилях китайської каліграфії, яким вже близько 1000 років? А побачити, як сприймають найвідоміші китайські митці твори Кобзаря, який є символом боротьби українського народу? Ні? А це стало можливим завдяки чудовій ініціативі Китайської академії живопису та каліграфії.

В ці дні у місті Каневі у Музеї Шевченка представлено експозицію китайських художників, які пропустили крізь себе творчість  українського поета і намалювали чудові портрети Тараса Григоровича та ілюстрації до «Кобзаря», перекладеного з української на китайську мову. Тут зібрані твори найіменитіших митців Китаю, роботи яких відомі в усьому світі, а їх вартість сягає десятків і сотень тисяч доларів. Одним з організаторів виставки з українського боку стала головний зберігач Національного музею Тараса Шевченка Юлія Шиленко. З боку Китайської академії живопису та каліграфії – її віце-президент Алан Юй.

«Тарас Шевченко – це дух України, борець за свободу українського народу і обличчя української нації. Шевченко зараз є тим «мостом», який поєднує Китай та Україну, - зазначив Алан Юй, - На сьогодні Тарас Шевченко – це не лише українець, він також китаєць і взагалі людина світу, яка об’єднує всіх нас. Свобода була основним покликанням в його житті». Віце-президент китайської Академії також подякував організаторам за можливість провести дану виставку у найбільш знакових культурних місцях України – у місті Каневі – на батьківщині українського поета, а раніше у травні цього року – у Національному музеї ім. Тараса Шевченка у Києві. «Шевченко є знаковою фігурою як для Китаю, так і для мене особисто», - говорить Юй.

Представник Китаю також розповів, що вже цього вересня у центрі Пекіну в Музеї світу буде проходити виставка даних робіт за мотивами творів Шевченка із рушниками та скатертинами із колекції Віктора Ющенка. «Це буде поєднання України та Китаю», - зазначив Алан Юй.

Як поділилися організатори, після згаданої виставки планується здійснення глобального задуму – відкриття музею Тараса Шевченка у Пекіні.

Про деталі та враження від українсько-китайської події на честь найвідомішого українського поета Тараса Шевченка – читайте у найближчих номерах «Дня»!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати