Перейти до основного вмісту

Тести проти корупції

15 липня, 00:00

У неділю в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» понад півтори тисячі юнаків та дівчат брали участь у вступному тестуванні. Оцінював роботи абітурієнтів комп’ютер, а результати відразу висвічувалися на великому екрані перед завмерлими у тривожному очікуванні вступниками і їхніми батьками. Тестову форму вступних іспитів практикують у «Могилянці» вже дванадцятий рік, із перших днів її відродження, і щороку до неї вносять якісні зміни. Сьогодні вона складається з дев’яти інноваційних елементів, серед яких є можливість вибору предмета. Із природничих наук можна віддати перевагу фізиці, біології чи хімії, а з гуманітарного блоку запропоновано вибирати між літературою й історією. Тести відрізняє універсальність, вони придатні для перевірки знань вступників на всі п’ятнадцять спеціальностей університету, а професійна придатність молодих людей обчислюється шляхом специфічного підрахунку балів, коли профільні предмети мають більшу вагу, ніж інші. Цього року «Могилянка» напрацювання власного тестування гнучко поєднує з результатами тестування зовнішнього, беручи безпосередню участь в експериментальному проекті Міністерства освіти й фонду «Відродження». Тим, хто має сертифікати із зовнішнього тестування, приймальна комісія зараховує кращі результати.

Крім НаУКМА, в експерименті з зовнішнього тестування, що становить собою єдиний іспит для закінчення школи і вступу до вищого навчального закладу, беруть участь Львівський університет, Одеський Національний університет і Харківський Національний педагогічний університет. Інші ВНЗ отримали право за бажанням зараховувати результати експериментального тестування, хоч більшість із них усе ж вважає за краще зберігати традиційну систему набору студентів. Наступного року Міністерство освіти має намір значно розширити рамки експерименту, розраховуючи на виділення грошей державою, таким чином створивши серйозну перешкоду для корупції в освіті. Принцип виключення «особистого контакту» громадянина з чиновником, до речі, є загальносвітовою традицією не тільки в освіті.

ДО РЕЧI

Згідно з торішніми дослідженнями Центру «Соціальний моніторинг», 63% молодих українців вважають систему вступних іспитів до вищих навчальних закладів непрозорою та необ’єктивною (опитано понад 2 тисячі респондентів у віці від 14 до 26 років). Серед тих, хто вже має вищу освіту, такої думки дотримуються понад 70%. Таким чином, можна стверджувати, що громадськість схильна вважати традиційну систему вступу до вищих навчальних закладів недосконалою і такою, що вимагає реформування.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати