Три дні Персеїди
Науковці діляться порадами, як спостерігати за піком метеорного потоку12 серпня, минає перша ніч, коли неозброєним оком можна спостерігати пік метеорного потоку Персеїди. Такі ж спостереженні можливі у ночі проти 13 та 14 серпня. Про це розповідають учені Головної астрономічної обсерваторії України.
«Персеїди активні із середини липня та до кінця серпня, але максимум цього потоку припадає на ці дні, — розповів у коментарях ЗМІ кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник відділу фізики зір та галактик обсерваторії Олександр ВЕЛЕСЬ. — Потік активний максимум кілька днів, тому вибирати можна будь-яку географічну точку у північній півкулі. Це місце має бути темним, далеким від ліхтарів міст та будь-якого освітлення. Добрий показник темного неба — коли ви неозброєним оком бачите Чумацький шлях. За годину зможете бачити 50-60 метеорів з цього потоку. Це дуже рідкісне астрономічне явище, яке можна і потрібно спостерігати неозброєним оком. Зорепад активний до кінця серпня, але після 14 числа це буде 10 метеорів на годину, тобто активність впаде у декілька разів».
За словами науковця, на серпень і вересень цього року припаде також протистояння двох найбільших планет Сонячної системи — Юпітера й Сатурна, а посеред грудня триватиме ще один метеорний потік — Гемініди, навіть активніший за потік Персеїди (100 проти 60 метеорів на годину). Щоправда, погодні умови для спостереження Гемінід зазвичай не такі сприятливі, а двох затемнень, які теж відбудуться до кінця цього року (часткового місячного й повного сонячного), не буде видно з території України. Тож ловіть момент!
За матеріалами Головноїастрономічної обсерваторії України
Випуск газети №:
№111-112, (2021)Рубрика
День України