Перейти до основного вмісту

«Цінність цієї машини величезна»

«Кровомобіль» вже доставляє компоненти крові не тільки в зону АТО, а й цивільним медикам
07 липня, 11:09
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Автор проекту, радник міністра охорони здоров’я, кандидат медичних наук, член правління «Асоціації еферентологів України» Ростислав ЗАУРАЛЬСЬКИЙ працював над реалізацією цієї ідеї з 2014 року. Він переконаний, що фінальний результат ініціативи «Кровомобіль» — машина, гроші на яку збирали всім світом, — нині укомплектована якнайкраще. Автомобіль уже двічі доставляв компоненти крові з тилу в зону АТО. Крім того, він зарахований до складу Південного госпітального округу Полтавської області, тож надає трансфузійну допомогу місцевим лікарням у радіусі приблизно 170 кілометрів.

«Машину пригнали з Німеччини, — розповідає Ростислав Зауральський. — Там автомобілям не дозволяють припадати пилом у гаражі, вони мають постійно працювати. Тому і ми вирішили використовувати «Кровомобіль» по максимуму, адже цінність цієї машини дуже велика. Гроші на цей проект зібрані народом, тому я не можу допустити виникнення сумнівів у її необхідності».

Фінансування для проекту знайшли швидко. 6 грудня минулого року оголосили про старт збору коштів, а вже наприкінці січня він завершився. Останній транш був із Мальти, розміром у 10 тисяч доларів. Втім, більшість внесків невеликими сумами зробили українці. Також гроші надходили з Росії, США, країн Європи та Африки.

Небайдужі допомагали не тільки фінансово. З Миколаєва надіслали десять упаковок холодагентів, а група школярів зі Львова придбала катетери та системи для переливання крові. За підтримки меценатів знайшли офіс для команди проекту, розміщували соціальну рекламу, друкували інформаційні матеріали тощо. 

Нині «Кровомобіль» перевели на баланс благодійного фонду «Пульс надії». Проект стає пілотним у цивільній медицині катастроф: після тестового періоду на Полтавщині такі машини можуть з’явитися по всій Україні. Активісти впевнені, що на даному етапі одного автомобіля достатньо, і продовжать підтримувати проект власними силами. Паралельно Ростислав Зауральський працює над проектом трансфузійної допомоги на догоспітальному рівні. Йдеться про реанімобілі, які мають компоненти крові на борту. Також Оксана Тюпа, голова правління Благодійного фонду «Клуб Дивосвіт» (став адміністратором проекту «Кровомобіль»), зазначила, що збір коштів на чотири нові машини триває, і закликала долучитися до нього.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати