Турнір заради адаптації
У Києві вчетверте пройдуть благодійні змагання з пейнтболу – для підтримки Центру раннього розвитку «сонячних» дітейУ суботу, 26 вересня, відбудеться четвертий благодійний турнір з пейнтболу серед корпоративних команд «Кубок відкритих сердець» (з 10 до 16 години у клубі «Гепард», проспект Перемоги, 139). Тож є можливість компаніям долучитись та проявити соціальну відповідальність. Турнір проводить Всеукраїнська благодійна організація «Даун Синдром», заснована батьками «сонячних» дітей. Родинами вони приходять сюди, щоб подивитись на гру та повболівати. І зрозуміти, куди рухатись далі. Зібрані на турнірі кошти ідуть на розвиток Центру раннього розвитку, куди приводять батьки своїх незвичних дітлахів, дехто навіть возить до столиці з районних центрів, бо тільки тут бачать реальні шанси допомогти своїй дитині.
Голова ВБО «Даун синдром» Сергій Кур’янов зазначає, що зібрані кошти спрмують лише на програми раннього розвитку діток, віком від нуля до трьох років. Адже саме у цьому віці важливо закласти всі засади майбутнього розвитку незвичних дітей. Консультації, заняття з фахівцями для дітей такого віку – абсолютно безкоштовні. Тут батьків вчать сприймати свою дитину такою, як вона є, також дають розуміння, як займатись з нею самостійно, як навчити годувати, які перевлаштування удома зробити, які необхідні розвиваючі ігри та вправи тощо. До центру звертається за підтримкою близько сотні сімей за рік. А з 2009 року, коли виник центр, через програму раннього розвитку пройшло понад 700 дітей з усієї України.
«На жаль, така послуга недоступна у кожному місті, а держава майже не допомагає у цьому, є медична модель, але вона більше корекційна та психологічна. Наші фахівці проходили навчання у британських та голландських спеціалістів, ми члени Європейської асоціації «Даун Синдром», представлені в МОН, розробляємо навчальні програми.З 2009 року пролобіювали рішення Київради про експериментальну програму навчання дітей у садочках за місцем їхнього проживання, зараз така форма навчання запроваджуєтьсяпо всій Україні», - розповідає про здобутки батьківської організації Сергій Кур’янов.
Про успіхи вихованців свідчать і конкретні цифри: якщо до відкриття центру у Києві з 300 новонароджених із синдромом Дауна 28-30 діток батьки залишали у пологових будинках, то зараз таких випадків один-два на рік. «Усі наші діти, що пройшли ранні програми розвитку, ідуть у садочки, 59 дітей зараз навчаються у загальноосвітніх школах Києва. У цьому році діти, які закінчили старші групи, пішли в інклюзивну форму навчання та спеціалізовані школи.Є вісім організацій у регіонах, дев’ята у Києві. Разом ми проводимо акції, напрацьовуємо програми, вчимося спілкуватись з органами влади», - додає Кур’янов.
Батьки самі складають програми чи проекти для розвитку своїх дітей, самі ж просувають ці ідеї на державному рівні та самостійно збирають кошти на утримання Центру раннього розвитку. Так, осінній турнір з пейнтболу за попередніми підрахунками зібрав 78 тисяч гривень, а в сукупності бюджет організації складає близько двох мільйонів гривень. Усе збирається саме через благодійні акції. «Цього вистачає, щоб платити зарплату спеціалістам нашого центру, випускатилітературу для батьків, працювати з державними органами влади, -зазначає Кур’янов. – Зараз ми готуємо нове покоління дітей, які за два-три роки матимуть свій голос, ми вже проводимо навчання у Європейській асоціації «Даун Синдром», щоб вони самі могли відстоювати свої права. Щоб ці ще діти, а завтра молоді люди були максимально автономними».
Author
Інна ЛиховидРубрика
День України