Тихше хід!
Програма «Європейська автокультура» навчатиме нас дорожньому руху
З початком літніх канікул на дорогах збільшується кількість трагедій, оскільки нерідко батьки залишають їх напризволяще. Так, за даними Департаменту ДАІ МВС України, лише за чотири останні місяці в Києві травмовано 57 дітей, з яких четверо загинули. Інспектори дорожнього руху стверджують, що основними причинами травматизму на дорогах України є відсутність культури поведінки водіїв та пішоходів, але здебільшого — водіїв. Найчастіше аварії трапляються через те, що водії не користуються пасами безпеки, перевищують швидкість і не звертають уваги на пішохідні переходи. Проблема полягає не стільки в стані наших доріг і в технічному стані автомобілів, переконані фахівці, скільки — в наших головах.
«Дотримуйся Правил дорожнього руху!», «Слідкуй за станом свого автомобіля!», «Будь уважним за кермом!», «Ризикуючи сам, наражаєш на небезпеку інших!» — це лише кілька з 10 нехитрих правил руху на дорогах з частини соціальної програми «Європейська автокультура» від компанії «Єврокар», дотримуючись яких можна справді убезпечити себе й інших від автопригоди. «Є об’єктивні причина аварійності на наших дорогах — це незадовільне становище з їх пропускною здатністю, стан власне цих доріг, високий віковий парк автомобілів, адже частка нових автомобілів в Україні становить лише 15%, — розповіла представник «Єврокару» Марина Яковлєва. — Проте що робити із неповагою на дорогах, зверхністю водіїв, хамством? Через те у нас росте рівень травматизму на дорогах, страждають дорослі і діти. Я переконана, що ситуація зміниться лише тоді, коли зміняться люди, якщо самі зрозуміють проблему і змінять своє ставлення».
Запропонована всеукраїнська соціальна програма «Європейська автокультура» має кілька напрямків і обіцяє охопити всі верстви населення. Перший пов’язаний з освітою учасників дорожнього руху, другий — із захистом довкілля, третій має на меті допомогти цільовим групам населення. «Освітня частина нашого проекту найбільше стосується дітей, — пояснила Марина Яковлєва. — Діти є найбільш вдячними і найбільш піддатливими до навчання. Якщо ми зараз правильно організуємо навчання в дитсадках та школах — матимемо дисциплінованих водіїв та пішоходів. Це, я вважаю, і слід включати в освітній процес усіх дорослих... Що стосується захисту довкілля, то тут ми працюємо у двох напрямках: перший називається «економ- раллі», який популяризує економний рух, а другий пропагує екологічно чисті двигуни. Третя складова нашого соціального проекту спрямована на підтримку певних незахищених груп населення, зокрема сліпих. Спільно з МВС для них ми будемо встановлювати спеціальні звукові світлофори, аби люди могли безпечно почуватися на дорозі».
Організатори зазначають, що програма «Європейська автокультура» — це лише початок привернення до глобальної проблеми безпеки дорожнього руху, до впроваджень правил етичної поведінки на дорогах і широкої дискусії щодо питання стану вітчизняної автомобільної культури. Фахівці погоджуються, що важливо, аби «із зовнішнього плану» дій на дорогах, які пропонується дотримуватися кожному, людина перейшла «до внутрішньої культури» і виконували правила, що повинні існувати на дорогах, а не на папері. А будь-які зрушення можливі лише спільними зусиллями — підвищення власної культури водіїв, пішоходів, працівників ДАІ і всіх небайдужих людей.