Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У 10 столичних ВНЗ тестують на наявність ВІЛ-інфекції

01 грудня, 00:00

«Ні, це не про мене, в мене такого бути не може», — приблизно так думає кожен із нас, почувши про ВІЛ-інфекцію. Разом з тим, щодня поруч проходять люди, котрі вже не один день живуть з цією тяжкою хворобою й потребують наших розуміння й підтримки. Нині за рівнем захворюваності на ВІЛ/СНІД Україна посідає перше місце в Європі та шосте в світі: у нас зареєстровано 80 тисяч ВІЛ-інфікованих та понад 8 тисяч хворих на СНІД. Однак лікарі рекомендують ці цифри помножити на 10.

Зупинити поширення СНІДу можна тільки інформуванням про цю хворобу. Тому напередодні 1 грудня — Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом студентська рада Києва спільно з громадською організацією «Соціум XXI» та Київським міським центром СНІДу провела акцію «Життя заради життя», спрямовану на профілактику захворюваності на ВІЛ/СНІД серед студентів столичних вищих навчальних закладів. Її організатори закликали студентів пройти тест на ВІЛ у своєму університеті: у 10 столичних ВНЗ виїхали пересувні лабораторії з міського центру СНІДу, працівники яких запропонували анонімно та безкоштовно пройти експрес-діагностику на це захворювання.

— Бажаючих перевіритися виявилося дуже багато, тому медики проводили забір крові з ранку до вечора. Наприклад, у Національному медичному університеті імені Богомольця тільки за один день пройшли експрес-діагностику понад 150 студентів. Паралельно волонтери провели тренінги, роздавали молоді інформаційну літературу та презервативи. Таку акцію ми проводимо вже третій рік, і якщо раніше студенти ще вагалися — перевірятися на наявність ВІЛ чи ні, то тепер такого немає — студенти стали усвідомлювати, що ВІЛ — це ще не смерть, це просто інший спосіб життя, при якому людина повинна більше дбати про своє здоров’я, а також про безпеку інших, — розповів координатор проекту «Життя заради життя» Ігор Кацитадзе.

У Київському міському центрі СНІДу «Дню» повідомили, що під час подібних масових обстежень виявляють не надто багато вірусоносіїв. Так, торік у Національному медичному університеті не виявили жодного інфікованого, в інших столичних ВНЗ ситуація трохи гірша, проте найгірше — коли людина взагалі не знає про свій ВІЛ-позитивний статус.

— Нині чимало людей взагалі не знають, що вони ВІЛ- інфіковані. Адже у свідомості багатьох українців ще залишилися стереотипи кількарічної давнини, що на СНІД можуть захворіти лише споживачі наркотиків, працівники комерційного сексу та люди, котрі ведуть невпорядковане статеве життя. Нині ситуація змінилася, і ВІЛ-носіями можуть бути люди з цілком благополучних верств населення, — розповіла в.о. завідувачки епідеміологічного відділу Київського міського центру СНІДу Олена Геніс.

На запитання «Дня», чи можуть студенти з так званим «позитивом» розраховувати на подальшу анонімність, пані Олена відповіла, що в їхньому закладі лікарської таємниці дотримуються неухильно, адже за розголошення даних про хворого передбачена кримінальна відповідальність.

— Позитивний тест — далеко не кінцевий вердикт. Ми пропонуємо хворому пройти обстеження за системою інших тестів. А потім, у разі підтвердження «позитиву», рекомендуємо стати на диспансерний облік. Все — анонімно, людина може перебувати на обліку навіть під певним іменем, але, звичайно, краще, коли вона залишить свої координати, адже при ВІЛ-інфекції потрібен постійний контроль за станом здоров’я і, у разі необхідності, ми призначаємо ретровірусну терапію. ВІЛ-інфекція — не вирок: якщо вчасно розпочати лікування, то людина може прожити тривале і повноцінне життя, — переконує Олена Геніс.

Окрім обстеження молоді на вірусоносійство та інформування її про СНІД, організатори акції «Життя заради життя» у столичному нічному клубі «Форсаж» провели благодійну вечірку, а всі зібрані на ній кошти відправили на потреби ВІЛ-інфікованих дітей.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати