Перейти до основного вмісту

У фостерних сім'ях навчають жити як усі

28 жовтня, 00:00

За даними представництва ЮНІСЕФ в Україні та Українського інституту соціальних досліджень, 1998 року понад 20 тисяч українських дітей були позбавлені батьківської опіки. З них близько 90% — це соціальні сироти (тобто сироти при живих батьках), безпритульні, діти, які втекли зі своїх «кризових сімей» на вулицю, діти, чиї батьки більше не мають права бути такими. Як правило, саме цим дітям, які згодом проходять інтернатську «школу виживання», не солодко й у дорослому самостійному житті. Простіше кажучи, вони, зазвичай, не вміють готувати, купувати, планувати свій бюджет, не знають своїх прав і головне, не знають, що таке сім'я.

У розвинутих країнах соціальна адаптація «державних» дітей здійснюється за рахунок виховання цих дітей у прийомних сім'ях, тобто в сім'ях, які пройшли своєрідну підготовку й згодні якийсь час потурбуватися про чужу дитину, отримуючи при цьому «зарплату» від держави. Нинішнього року перші прийомні сім'ї створено в Україні. Їх у різних регіонах країни поки близько тридцяти.

Створення таких фостерних сімей — це частина спільного проекту «Трансформація державної системи інститутів турботи про дитину» Українського інституту соціальних досліджень і представництва ЮНІСЕФ в Україні. Крім цього, з метою соціальної адаптації дітей-сиріт створюються експериментальні майданчики у вигляді квартир, де випускники інтернатних закладів зможуть спробувати жити за нормами й законами більш щасливої людської більшості. Тобто як ми з вами. Ось тільки найнеобхіднішим їх як і раніше забезпечуватиме держава.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати