У львівському храмі розпочали 2-й етап реставрації фресок XVIII ст.

Наприкінці минулого року «День» повідомляв про відновлення у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла частини унікальних, єдиних у Львові фресок – це ілюзіоністичні зображення авторства Франциска Григорія Екштайна з Моравії, виконані у 1738–1740 роках, а відкрили і врятували їх реставратори Львівської та Краківської академій мистецтв.
На фресках зображені чотири сторони світу, які представляють різні групи людей, що стоять довкола Земної кулі. У храмі розповідають, що ця алегористична ілюстрація пов’язана з основним зображенням, виділеним в окрему раму «Святий Павло – Апостол Народів», що засвідчує також напис латинською мовою поруч з фігурою апостола: «Щоб ти ніс моє Ім’я перед народами та царями» (Діяння 9, 15).
Спільний українсько-польський проект розпочали 2015 року, і коштував він на першому етапі, під час якого відновлено 360 квадратних метрів площі склепіння храму над святилищем, 3 мільйони гривень.
Тепер настоятель храму отець Степан Сус розповідає про початок другого етапу реставрації. Роботи триватимуть до 2022 року. Фахівці мають відновити понад 1000 квадратних метрів стінопису. «За підрахунками експертів, вартість реставраційних робіт становитиме 425 тисяч доларів, – говорить священик. – За підтримки поодиноких жертводавців уже вдалося зібрати 170 тисяч доларів, які буде витрачено на встановлення, оренду та обслуговування риштування та частково – на виконання реставраційних робіт. Стінопис головної нави храму включає у себе сцени «Проповідь святого апостола Петра», «Ісус передає ключі апостолу Петру», «Святий апостол Петро серед калік», «Апофеоз святого Ігнатія Лойоли».
Настоятель церкви щиро дякує за фінансову підтримку проекту громаді храму, поодиноким жертводавцям, міністерству культури і народної спадщини Польщі та Малопольському воєводству.
Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла, відомий як Костел єзуїтів, збудований у стилі раннього бароко на початку XVII ст. Вважається однією з найбільших культових споруд Львова. Освячений і відкритий 6 грудня 2011 року з нагоди 20-ї річниці створення Збройних Сил України.
Author
Тетяна КозирєваРубрика
День України