Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У «Нафтогазі» — двовладдя. Чи надовго?

07 вересня, 00:00

Печерський районний суд Києва задовольнив позов екс- керівника Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Iгоря Дiденка до Кабінету Міністрів про його відновлення на колишній роботі. Таке рішення суду оприлюднив на судовому засіданні у вівторок суддя Микола Замковенко.

Рішенням суду І. Дiденка відновлено на роботі з 22 червня 2000 року з відшкодуванням заробітної плати за весь час вимушеного прогулу. Підставою для позову стало порушення Кодексу законів про працю при звільненні І.Діденка з посади та численні порушення під час ухвалення відповідної постанови уряду.

І.Дiденка було звільнено 21 червня з посади в.о. голови правління НАК «Нафтогаз України» на підставі наказу по компанії. Правовою підставою для звільнення стала постанова Кабінету Міністрів, в якій як причину для звільнення було зазначено «невиконання доручення прем’єр-міністра України».

Перший віце-прем’єр- міністр Юрій Єхануров, який виконує обов’язки глави уряду на час відпустки Віктора Ющенка, заявив, що ще не прийняв «остаточного рішення» з приводу доцільності оскарження в судових органах рішення Печерського райсуду. Водночас віце-прем’єр з питань ТЕК Юлія Тимошенко вважає, що це необхідно «обов’язково» зробити. «Гадаю, що ми дамо таке доручення Міністерству юстиції, щоб воно захищало позицію уряду», — заявила вона. При цьому Ю.Єхануров і Ю.Тимошенко, як повідомляє Інтерфакс-Україна, висловилися за те, щоб надати І.Дiденку роботу в НАК «Нафтогаз України». «Гадаю, що якусь роботу треба було б надати пану Діденку, і вважаю, що є вакантні посади в «Нафтогазі України», — сказав Ю.Єхануров. Кажучи про роботу нинішнього голови НАК «Нафтогаз України» Вадима Копилова, Ю.Тимошенко заявила, що він є «повністю державною (це єдиний критерій? — ) людиною» й разом з урядом «вибудовує галузь (ТЕК — ) так, як планувалося».

КОМЕНТАР

Віктор СУСЛОВ, народний депутат, член комітету ВР з питань фінансів і банківської діяльності:

— Мабуть, боротьба за крісло глави «Нафтогазу України» з призначенням Вадима Копилова не закінчилася, вона триває. Адже далеко не кожний суд (нагадаємо, згідно з Конституцією, суд в Україні незалежний — Ред. ) візьметься вирішувати питання там, де призначення та звільнення проводить Кабінет Міністрів. І якщо суд взявся й вирішив справу на користь раніше звільненого Дiденка, то це, скоріше за все, означає, що те угруповання, яке хотіло б бачити Дiденка на чолі «Нафтогазу», на цьому етапі, можливо, знову одержало перемогу. Відповідно, поразки зазнала Юлія Тимошенко. Щоправда, Кабмін ще може оскаржити рішення суду. Але якщо уряд промовчить і таким чином визнає, що звільнення Дiденка було незаконним, то, безумовно, мають нести відповідальність ті посадові особи, які таку постанову підготували. А тоді відповідальність падає на Юрія Івановича (Єханурова — Ред. ), оскільки Віктор Андрійович (Ющенко — Ред .) передбачливо таких постанов не видавав.

На мій погляд, на роботі «Нафтогазу» негативно позначаються часті кадрові зміни. Це гальмує прийняття дуже важливих рішень (передусім на українсько-російських переговорах щодо газу), а зима вже на порозі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати