Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Тернополі перебуває одна з найцінніших святинь України – Холмська Чудотворна ікона Божої Матері

08 листопада, 13:30

7 листопада з благословення Архієпископа Тернопільського, Кременецького і Бучацького Нестора, за сприяння Свято-Троїцького духовного центру до Тернополя прибула Холмська Чудотворна ікона Божої Матері, яка перебуватиме до 25 листопада в 7 церквах міста.

За переказами, Холмську Чудотворну ікону Божої Матері написав святий Апостол і Євангеліст Лука. За однією з легенд, до Києва її привезла візантійська князівна Анна, а в 1001 році князь Володимир Великий передав ікону для Пречистенського собору в Холмі.  Холмська чудотворна ікона зберігається у Луцьку в музеї волинської ікони. У Тернополі вона перебувала також два роки тому, у 2011-му році.

“Сьогодні ми наші християнські цінності виставляємо для поклоніння людям. Сьогодні стоїмо на порозі чергових випробувань. Яким напрямком нам іти? Ми сьогодні несемо Хреста в Європу. Ми єднаємось, щоб бути разом під покровом Божої Матері. Хай цей образ, перед яким молилися багато мільйонів людей, сьогодні збирає усіх віруючих людей незалежно від партій, від конфесій. Прийміть цю святиню, перед якою молимось, ми на Волині, щоб велика любов Христова нас об’єднувала і хай ця ікона буде корисною для усіх віруючих людей, які будуть до неї приклонятися”, – звернувся у Тернополі до вірян Митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

Представники духовенства та віряни зустріли чудотворну ікону на Майдані Перемоги. Приклонятися до святині зібралися чимало тернополян, кількість яких поступово збільшувалася під час пішої ходи

У полудень у центрі Тернополя зупинився рух транспорту. По центральній дорозі йшли представники духовенства, діти, дорослі. Перехожі зустрічали ікону молитвами. Рух транспорту регулювали працівники ДАІ. На початку колони йшли священики, після них діти з кошиками, які розкидали  листя троянд і таким чином створювати квітковий коридор для чудотворної ікони.

“Тисячоліттями люди молилися перед Холмською іконою Пресвятої Богородиці. Сьогодні, прийшовши з краю Волинського в край Галицький, Пресвята Богородиця через цю ікону нагадує нам про єдність, яка повинна у нас бути. Ми пройшли ходою Тернополя так, щоб представники усіх конфесій мали можливість приєднатися до нашої молитви, доторкнутися до цієї святині, отримати часточку благодаті”, – заявив Архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор.

За словами настоятеля Свято-Троїцького духовного центру на честь князя Данила Галицького м. Тернополя Анатолія Зінкевича, під покровом древньої Холмської ікони треба будувати європейське майбутнє України.  

Холмську Чудотворну ікону Божої Матері хресною ходою перенесли до Церкви Воздвиження Чесного Хреста, пізніше до Хреста на Набережній Тернопільського ставу, де відслужили молебень до Пресвятої Богородиці. Далі хресний хід пройшов по центральних вулицях Тернополя. Піша хода зупинялася кілька разів, щоб тернополяни могли приклонятися до ікони. Завершилася вона на Театральній площі міста

“Сторазово повторюю: Європа – це не територія – це цивілізаційний вибір. Ми його мали, ми в ньому були, кинувши Бога, ми розпорошилися. Сьогодні під покровом цієї древньої ікони, яка пам’ятає всю нашу історію, треба будувати українську європейську державу”, – зазначив настоятель Свято-Троїцького духовного центру на честь князя Данила Галицького м. Тернополя Анатолій Зінкевич.

Зазначимо, Холмська чудотворна ікона Богоматері належить до п’яти особливих ікон Давньої Русі-України, до яких входять чудотворні образи Богородиці з Дитятком: Вишгородський (Владимирський), що на даний час перебуває у Москві й шанується як головна реліквія Росії; Белзький (Ченстоховський), що тепер найшанованіший у Польщі; ікона Успіння Богородиці з Успенського собору Києво-Печерської лаври, яка була знищена під час окупації Києва в 1941 році; Холмська і Почаївська, які знаходяться в Україні.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати