У жанрі оперети
Черкаська влада побраталася з пресою«Меморандум про співпрацю Черкаської облдержадміністрації та засобів масової інформації на благо свободи слова і торжества правди» — документ з такою назвою підписали 8 червня черкаський губернатор Олександр Черевко та близько 30 журналістів — редакторів місцевих ЗМІ та власкорів центральних газет біля Скарбового ставу в знаменитому Холодному Яру, де свого часу перед походом за волю України святили свої шаблі гайдамаки. Газетярську зброю — ручки, що їх подарував журналістам голова ОДА, перед підписанням окропив водою місцевий священик.
У меморандумі підписанти обмінялися зобов’язаннями: представники ЗМІ засвідчили бажання «писати неупереджено, тільки правду, створюючи рівні умови щодо висловлення власної думки», а влада навзаєм запевнила, що журналісти «отримуватимуть повну й неупереджену інформацію про діяльність влади для інформування суспільства та співпраці на принципах поваги та взаєморозуміння в інтересах розвитку демократії і свободи слова в оновленій Україні».
«Я вважаю цю акцію вельми показовою й важливою не лише для Черкащини, а й для всієї України, — сказала власкор газети «Україна молода» в Черкаській області Людмила НІКІТЕНКО. — Київські журналісти вже давно добиваються того, щоб подібний документ був підписаний як iз обласною владою, так і з центральною. На жаль, результату у них поки що немає. А ми вже зробили це».
«Я принципово не поїхав у Холодний Яр, — сказав у інтерв’ю нашій газеті керівник інформагенції Контекст-Черкаси Віктор БОРИСОВ. — Опереточний стиль, у якому був проведений захід, не пасує ані губернатору, ані журналістам. Ми повинні писати про владу, а не підписувати з нею сумнівні угоди. Кінець- кінцем, гайдамаки святили шаблі в Холодному Яру не для того, аби розмішувати ними єлей у панських палацах».
«Полюбляє наша влада — і черкаська, і столична — всілякі ритуали, ну що тут вдієш?! — прокоментував подію для «Дня» кореспондент інтернет-видання «Політикантроп» у Черкаській області Андрій ЛУБЕНСЬКИЙ. — Але, на мою думку, жодного реального ефекту з цієї затії не вийде. Державні та комунальні ЗМІ й без усяліких меморандумів служили і служитимуть владі, бо та їх годує. А приватна преса ніяким «братанням» не вірить, для неї газета — це жорсткий бізнес, заробляння грошей, тут віддають перевагу оплаченим рахункам, а не обіцянкам. Хоча загалом журналістська братія нашого краю до пана Черевка та його команди ставиться доброзичливо. Він має значний досвід співпраці зі ЗМІ. Головне — не розгубити його. А ритуальні заходи навряд чи стануть тут у пригоді».