Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Україна матиме голос в ПАРЄ

25 червня, 00:00

Кінець суперечці між Україною та Парламентською Асамблеєю Ради Європи поставлено. Днями ПАРЄ прийняла рішення підтвердити повноваження української делегації. «ПАРЄ вирішила не скасовувати мандат української парламентської делегації, розуміючи, що Україна без подальшого зволікання закінчить вибори судді до Європейського суду з прав людини», — зазначено на офіційному сайті ПАРЄ. Нагадаємо, що протягом двох років Україна не заповнювала квоту з трьох суддів в Суді з прав людини, через це ПАРЄ могла позбавити членів української делегації повноважень. У вересні 2007 року Україна подала перший перелік з трьох кандидатів, але один із них взяв самовідвід. Після цього в Україні були змінені правила добору, й за результатами нового конкурсу Україна подала другий перелік кандидатів, але ПАРЄ його не визнав, оскільки вважав, що Україна мала доповнити перший перелік. Хоча, за словами прес-секретаря МЗС Василя Кирилича, більшість членів делегацій ПАРЄ під час дискусій висловили думку, що позбавлення України повноважень є неадекватним кроком і таким, що не вирішує проблему по суті. За детальнішою інформацією «День» звернувся до заступника голови Постійної делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи Ольги ГЕРАСИМ’ЮК:

— Суперечка між Україною та Парламентською Асамблеєю Ради Європи, яка тривала цілих вісімнадцять місяців, знаходилась абсолютно в юридичній площині. Насправді, з ініціативи асамблеї це питання могло б бути вирішено давно й у належний спосіб, а не доведене до такого абсурду. Ситуація полягає в наступному. Україна подала свій перший список, але виходячи з того, що перший конкурс був оскаржений через численні вимоги провести ще один відбір, наша країна подала інший перелік. Як відомо, ПАРЄ не прийняла другий список і вимагала доповнення першого. Хоча механізм обрання кандидатур від окремої держави — це внутрішня процедура цієї держави, тому претензії до нас були безпідставними. До речі, ще на минулій весняній сесії, юридичним комітетом ПАРЄ було ухвалене рішення, що до 22 червня наша країна повинна продемонструвати прогрес у цьому питанні. Тим не менш, вже в травні була зареєстрована пропозиція швейцарського депутата ПАРЄ Діка Марті про позбавлення української делегації права голосу й про перегляд її повноважень.

Насправді йдеться про подвійні стандарти, які були застосовані в даному випадку ПАРЄ, тим більше, що засіб вирішення проблеми був абсолютно неадекватним. Оскільки, ще жодна з делегацій не була позбавлена своїх повноважень ні за розв’язання війни сусідньої державою, ні за блокування роботи Європейського суду, ні за «криваві вибори» у Вірменії.

З приводу цієї суперечки, днями між сторонами відбулися дуже цікаві дебати, де, крім авторів пропозиції позбавити Україну права голосу, всі виступаючі засудили такий спосіб вирішення питання. Сама ж колізія відбулася в зв’язку з тим, що у правилах і процедурах європейських суддів не була пояснена певна юридична ситуація. Наприклад, що таке «виняткові обставини», які дозволяють країні замінювати своїх кандидатів. Ніде не вказано хто ці «виняткові обставини» визначає. А це саме те, на що ми посилалися, викликавши перший список від України і запропонувавши другий. Але, нажаль, Парламентська Асамблея Ради Європи не прийняла такий варіант, вважаючи обставини не винятковими. Виходячи з цього, ми пішли іншим шляхом — звернулися до комітету міністрів з проханням звернутися до Європейського суду для пояснення ситуації. Як наслідок, в ПАРЄ проголосили резолюцію, де українську делегацію не позбавили права голосу. Таким чином, ми забезпечили роботу Європейського суду й ніхто з українських громадян не страждатиме через відсутність постійного судді від України.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати