Уряд навіть не приховує тиску на суд
Власне кажучи, коментувати тут немає чого: уряд зайвий раз підтвердив, що державні органи — митниця і податкова — у діях щодо підприємців, ЯК ПРАВИЛО, порушують закон, що і зафіксувала статистика.
У дужках відмітимо, що абсолютно неймовірно, щоб всі справи, виграні підприємцями, вирішилися на їхню користь за допомогою хабара, будь-який математик скаже, що за такого високого відсотку це неможливо.
Окрім того, для судді хабар від підприємця, який, судячи з досвіду, якщо не розориться завтра, то вже точно «сяде» післязавтра, куди менш значущий, аніж «хороше ставлення» вічної держави.
Та обставина, що навіть за таких невигідних для бізнесу початкових умов суд вирішує справи на його користь, говорить про те, що ПОРУШЕННЯ ЗАКОНУ З БОКУ ДЕРЖАВИ НОСЯТЬ ХРОНІЧНИЙ І ВІДВЕРТО ЗУХВАЛИЙ ХАРАКТЕР. Цілком очевидно, що закон для нашої держави не становить ніякої цінності і вона має намір чинити з громадянами так, як вважає за потрібне (ми вже не говоримо про сумнівну цінність «наповненості бюджету» за будь-яку ціну — це окрема тема).
Нагадаємо, що слова Мітюкова — не програмна заява, а момент «робочої дискусії», характеристика не намірів, а повсякденної практики держави. Оскільки (хоча б внаслідок викладених вище обставин) претензії до нашої держави безглузді, залишається пред'явити їх т.зв. «світовій спільноті» — чому країні, уряд якої начисто ігнорує самі засади демократії та права, надають допомогу США, чому вона прийнята в Раду Європи, чому, зрештою, наших лідерів не женуть у три шиї, а приймають у кращих європейських домах?
У пошуках відповідей «проста людина» досить легко наткнеться на комуністичні пояснення типу: «Вся ця демократія — це просто лайно. В. І. Ленін».