Перейти до основного вмісту

Усі — в сад!

12 квітня, 00:00

Горезвісні шість соток власного городу, як і раніше, залишаються серйозною підмогою для міського населення. Це підтвердив ярмарок, що проводився у вихіднi, де жителям Києва напередодні майбутнього посадочного сезону представили насіння, саджанці дерев та кущів, садово-городній інвентар і добрива.

Виставка простяглася від ЦУМа до Майдану, захопивши попутно добрячий шматок вулицi Богдана Хмельницького, проте, місця для доброї чверті Києва, що з’явилася туди, явно бракувало. «Мій город допомагає мені хоч якось забезпечити свою сім’ю, — поділилася 35-річна киянка Катерина Сергіївна. — Принаймні ми влітку та восени можемо не купувати овочі та фрукти на ринку, крім того, він дозволяє нам зробити великий запас консервації на зимово- весняний період». Напевно, ця ж причина примусила прийти на ярмарок ще багатьох киян, які, починаючи з квітня, проводять вихідні дні не відпочиваючи вдома, а зігнувшись над грядками на ділянках. Із саджанцями на плечах та новими лопатами у руках Хрещатиком походжали й дами похилого віку, які можуть бути вчительками музики в столичних школах, і чоловіки середнього віку, що працюють інженерами.

Пройшовши виставкою, кореспонденти «Дня» пересвідчилися в тому, що купити хороше недорого практично неможливо. Людині, яка вирішила полегшити своє матеріальне становище вирощуванням власних овочів, доведеться перед цим добряче витратитися.

«Доброго насіння в Україні немає, — заявив консультант фірми «Світязь» (м. Львів) Анатолій Фоя. — Саме тому ми мусимо ввозити його з Польщі, Німеччини та Росії. Практично всі покупці, які хоч якось розбираються в насінні, хочуть купувати імпортне. А воно набагато дорожче». Приблизна сума, яку потрібно витратити людині, що хоче купити повний набір насіння для городу, аби виростити моркву, капусту, помідори, кабачки, зелень тощо, становить 50 — 70 грн.

На вітчизняну селекцію скаржаться не тільки продавці й покупці насіння. Як відзначив підприємець із села Крюківщина Києво-Святошинського району, що займається вирощуванням саджанців дерев, Микола Данишевський, ми значно відстаємо у технології вирощування. За кордоном новітні інтенсивні розробки дозволяють фермерам отримати від молодих дерев технічний урожай вже на другий рік. Окрім того, якщо самі фермери вивели новий сорт, оцінка його обійдеться в 20 — 30 тис. грн. Саме тому сьогодні селекція нових сортів із НДІ дещо перемістилася на приватні підприємства, які за рік виводять три-чотири сорти дерев, здебільшого яблунь і черешень. Але покупці не дуже потерпають від такої зміни. Як зазначив 60-літній житель Броварів Сергій Васильович, гордо повідомивши «Дню» про свій 25-літній стаж садівника, його, як і більшість покупців, цілком влаштовує якість українських саджанців: 6 — 8 грн. за саджанець для дерева, яке ростиме багато років, — це зовсім недорого.

Задоволені тим, що продається на ринку, покупці полуниці, картоплі та винограду. Однак, крім посадочного матеріалу, городнику потрібен інвентар і добрива. З цим у країні дещо сутужно.

Як відзначила більшість покупців, які вирішили поділитися з «Днем» наболілим, купити знаряддя праці, вклавшись у середню зарплату, практично неможливо. І дійсно, лопата чи граблі коштують близько 50 — 60 грн., а ціна одноколісної тачки перевалює за 500 грн. І хоч на ринку всього достатньо, купити хороше дуже непросто — більшість куплених виробів зношується за три-чотири роки і їх потрібно буде замінювати. Краще iз добривами, хоч більшість фірм спеціалізується на дешевих органічних добривах, якість яких залишає бажати кращого.

Кількість городників, напевно, набагато краще за статистику показує рівень прибутків. Судячи з ажіотажу на виставці, цей рівень низький — інакше навіщо городянам натуральне господарство...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати