Перейти до основного вмісту

Утримати статус найсильніших

Національна збірна України поки що друга на Дефлімпіаді-2009. Є шанси на першість
09 вересня, 00:00
ФОТО З САЙТУ PARALYMPIC.ORG.UA

До 15 вересня на Тайвані триватимуть ХХІ літні Дефлімпійські ігри, у яких беруть участь спортсмени з вадами слуху. Україну тут представляють 147 спортсменів. За результатами кількох днів змагань ми посідаємо друге місце серед 80 країн-учасниць. Як повідомляє прес-служба Національного комітету спорту інвалідів України, наша команда вже завоювала сім медалей, з них дві золоті, і таким чином вибилася в лідери Дефлімпіади. Нині утримати статус найсильніших — основне завдання, яке ставлять перед українськими спортсменами. На минулих Дефлімпійських іграх, що проходили 2005 року в Австралії, їм це вдалося. Тоді Україна була першою у загальному командному заліку: наші спортсмени завоювали 51 медаль, із них 20 золотих.

Наразі перші «золоті» перемоги одержали Ольга Комаренко, яка показала найкращий результат у кульовій стрільбі на 50 метрів з гвинтівки, та Анна Товста, котра першою пропливла дистанцію 400 метрів вільним стилем. Срібну медаль завоював Сергій Мінченко в змаганнях із греко-римської боротьби (вагова категорія до 120 кг). Ще одне «срібло» принесла плавчиха Наталія Корнієнко. Також у скарбничці нашої команди є три бронзові медалі, які здобули боротьбист Сергій Малишевський, плавець Андрій Зургалідзе та команда з естафетного плавання. І це тільки початок. Попереду на нашу збірну чекають змагання з 14 видів спорту: футболу, волейболу, баскетболу, пляжного волейболу, легкої атлетики, настільного тенісу, спортивного орієнтування та інших.

— Сподіваємося, що наша команда повторить успіх минулих Дефлімпійських ігор. І для цього є всі підстави: в Україні добре працює система підготовки спортсменів, від регіонального рівня до національного. Цього року було проведено 79 тренувальних зборів, на що Міністерство в справах сім’ї, молоді та спорту виділило понад шість мільйонів гривень, — розповіла спеціаліст міжнародного відділу Національного комітету спорту інвалідів Тетяна Юхимець. — Усі розуміють, що брати участь у таких змаганнях дуже престижно, адже це підвищує міжнародний авторитет України на спортивній арені. Торік Кабінет Міністрів прийняв постанову про виплату призових коштів переможцям Дефлімпіади у сумі, яку раніше отримували олімпійські спортсмени: за «золото» — 700 тисяч гривень, «срібло» — 500 тисяч, а «бронза» — 350. Це означає, що спорт інвалідів в Україні визнається на такому ж рівні, що й традиційний. Це робить наше суспільство більш відкритим у ставленні до осіб із вадами фізичного здоров’я. Усе більше людей розуміє, що спорт — це засіб реабілітації і самореалізації інвалідів у суспільстві, їхня участь у світових змаганнях не тільки піднімає авторитет держави, а й підтверджує їхню здатність досягати високих результатів.

У тому, що наша команда таки втримає високу планку, ні в кого немає сумнівів. Адже у складі національної збірної команди змагатимуться багаторазові чемпіони світу та Європи. Вселяють надію і високі результати, яких досягли дефлімпійці за останні два роки: на чемпіонатах світу та чемпіонатах Європи вони вибороли 53 золоті, 40 срібних та 30 бронзових медалей. Лишається тільки побажати успіхів та дочекатися останнього дня змагань.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати