Перейти до основного вмісту

В останньому раунді уряд програв пільговикам

08 травня, 00:00

Війна за ліквідацію більшості пільг, які нині існують, що її півроку мужньо вів уряд, безрезультатно завершена. Учора Верховна Рада відхилила майже всі законопроекти, які торкалися відміни чи суттєвого урізання транспортних, житлових, пенсійних та інших пільг.

Депутатська робоча група, котра упродовж кількох місяців працювала над урядовими пропозиціями, розділила пільговиків на дві категорії: справді соціально незахищених (інвалідів, пенсіонерів та ін.) і тих, хто користується пільгами за професійною ознакою (працівники міліції, податківці, військовослужбовці та ще дуже багато хто). "Стосовно перших, - сказала кореспонденту "Дня" заступник керівника групи Марія Шулежко, - рішення було прийняте одразу: пільги їм скасовувати не можна. Що ж стосується працюючих категорій, то ми запропонували переглянути їхні пільги: чи справді всі вони потребують, наприклад, безплатного проїзду міським транспортом?"

Однак депутатська більшість навіть не стала розбиратися, чи однаково потребують безплатного проїзду дільничний міліціонер і начальник облуправління. Переміг простий, але вагомий аргумент: міліціонер без пільг не доїде на роботу. Пропозиції уряду про упорядкування пільг працівникам міліції, прокуратури парламент зняв з обговорення.

Пенсіонери, інваліди, ветерани війни, чорнобильці, репресовані можуть бути подвійно вдячні депутатам. Народні обранці не лише відкинули посягання уряду на пільги, а й звернулися до Конституційного Суду з проханням розтлумачити, чи вважаються ці пільги правами людини. Якщо це права, то всілякі намагання їх скасувати суперечать ст. 22 Конституції. Як пояснила Марія Шулежко, це зроблено на випадок того, якщо уряд знову спробує зазіхнути на пільги, котрі в наших умовах, можливо, є конституційними правами.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати