Від армії вимагають більше, ніж їй під силу,
або Про мрію підполковника запасу ПустовойтенкаПісля офіційного початку президентської кампанії в Україні — це перший приклад, коли влада відкрито говорить армії про те, за кого їй слід віддати голос. «Я розумію, що Збройні сили в якійсь мірі не мають права (!? — Ред. ) приймати участь у політичних подіях», — так досить розпливчасто прем'єр-міністр пояснив свій заклик, який фактично суперечить принципу «армія поза політикою». Відтак «хотів би, щоб ви підтримали мою пропозицію і пропозицію багатьох людей, аби на виборах ви голосували за Леоніда Кучму», — сказав Валерій Пустовойтенко. Не забув прем'єр нагадати і про «Злагоду»: «Є таке завдання або така мрія, щоб в найближчий час «Злагода» зібрала 1 млн. людей». Прем'єр заявив, що «для підвищення могутності України треба збільшити фінансування Збройних сил держави», і що «в поточному році, як ніколи, закладено кошти на наукові розробки та на закупівлю вже розроблених нових зразків техніки та озброєнь».
Звісно, тут прем'єр трохи лукавив, оскільки з огляду на старі борги та інфляцію, цьогорічний оборонний бюджет не кращий від торішнього, коли армія не спромоглася закупити жодного нового зразка техніки, за виключенням сотні якихось ракет. Утім, хоч би як там було, керівництво Міноборони підвищило прем'єра до звання підполковника запасу, про що стало відомо минулої суботи.
Проте чи можна очікувати, що генералітет стане рупором «Злагоди» у військах? Звісно, це стало б порушенням уже згаданого принципу «армія поза політикою». Але якщо цим, за прикладом прем'єра, знехтують, то військові низи навряд чи будуть робити свій вибір з огляду на широту передвиборних обіцянок влади. Пусті кишені і старі борги із зарплатні не додають оптимізму ні кадровим офіцерам, ні військовим пенсіонерам.