Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Віддав життя за Україну

Про учасника російсько-української війни Миколу Микитенка знімуть документальний фільм
25 листопада, 19:24

У ніч із 10 на 11 жовтня ветеран здійснив самоспалення на Майдані на знак протесту проти політики капітуляції. У колективній свідомості вчинок Миколи Микитенка залишився незрозумілим: преса написала про «невідомого чоловіка, який з невідомих мотивів вчинив самоспалення», а влада просто проігнорувала. Аби не втратилась пам’ять про ветерана та його вчинок, мережа документальних активістів Arts&Rights розкаже про нього у фільмі «За що загинув Микола Микитенко».

«Ми хочемо, щоб кожен з вас разом з нами поставив собі кілька питань. Ким був Микола Микитенко? Чому він вийшов на Майдан взимку 2013-14 рр., чому він пішов добровольцем на війну і, зрештою, чому він облив себе бензином посеред Майдану-2020? Це було самогубство, відчай, дурість чи самопожертва. Відповіді на ці питання ми хочемо знайти у документальному фільмі. Ми віримо, що це важливо для нас з вами і для наступних поколінь», — каже продюсерка фільму Оксана ІВАНЦІВ.

Режисером фільму став Андрій Литвиненко. Зйомки було розпочато на Майдані, в момент прощання з Миколою Микитенком. У фільмі, зокрема, з’являться кадри звернення до влади доньки Миколи — Юлії, яка сама є ветеранкою російсько-української війни. Під час прощання з батьком Юлія звернулась до Президента і закликала його мати мужність подивитись в очі їй та іншим ветеранам, які втрачали життя, кров і своє здоров’я на війні.

«Як будь-який воїн, він був готовий покласти життя за Україну. І він це зробив. Найтрагічніше те, що його досі не почули, — сказала Юлія. — Як доньці, мені важко прийняти цей вчинок, але я можу його зрозуміти. Як і багато інших ветеранів, які мають зараз схожі відчуття. Єдине, чого я не можу зрозуміти, — чому досі ніхто з очільників нашої держави не висловив жодного слова ні підтримки, ні співчуття нашій сім’ї? Чому їм легше думати, що якийсь невідомий чоловік з невідомих причин вчинив самоспалення на Майдані?».

Зйомки фільму відбуваються повністю на волонтерських засадах.

Підтримати зйомки можна, перерахувавши кошти на картку доньки ветерана Юлії Микитенко:

рахунок Приватбанк 4731219108111539 (гривня), 5169360008137436 (іноземна валюта).

За матеріалами Arts&Rights

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати