Віктор Мусіяка: "Нас втягують у політичні ігри"
- Як ви розцінюєте висунуту Президентом пропозицію одночасно з продовженням повноважень парламенту відкласти до 1 січня 1999 року надання чинності законам про місцеве самоврядування?
- Якщо хтось порадив Президентові виступити з ініціативою продовження повноважень, а я думаю, це досить розумна порада, - то треба було витримати логічну лінію й перенести введення закону про самоврядування не тільки до 1999 року, а ще на рік. Щоб голови адміністрацій продовжували виконувати свої обов'язки, поки не відбудуться вибори, - щоб вони могли, як би сказати м'якше, - брати участь у цьому процесі. Але закон про місцеве самоврядування прийнято, підписано Президентом - це чинний закон і він повинен виконуватись. Епопея із законами про місцеве самоврядування й так занадто затягнулася. Президентські служби просто не розуміють, що відправляти до Верховної Ради зауваження до закону, підписаного Президентом, - це несерйозно. Якщо Президент хоче, щоб до закону було внесено поправки, то це повинно оформлятися як законопроект про внесення змін до чинного закону. У голови держави є право вимагати позачергового розгляду законопроектів, які він вносить як невідкладні.
- Днями Президент знову наклав вето на закон про місцеві держадміністрації, уже двічі проголосований конституційною більшістю.
- За Конституцією, в разі, якщо парламент подолав президентське вето конституційною більшістю, президент не має права накладати вето вдруге. Він зобов'язаний цей закон підписати і опублікувати. А потім уже надіслати до Конституційного Суду, - з усіма своїми зауваженнями до порушення процедури тощо, зі всім тим, що, як він вважає, є порушенням Конституції і ганьбить цей закон. Інших механізмів вирішення таких конфліктів немає.
- Але ж він не підписує.
- Це, грубо кажучи, - теж порушення Конституції.
- Ваше ставлення до ідеї підписання Меморандуму між Верховною Радою і Кабінетом Міністрів?
- Коли йдеться про пошук механізмів взаємодії між властями, - безглуздо і безперспективно шукати його у вигляді актів порозуміння, меморандумів тощо. Ми все це вже проходили. Замість вирішення економічних, соціальних проблем, - справжніх, ключових, нас втягують у політичну гру. Найвищим актом суспільної злагоди є Конституція. І просто всім нам треба вчитись її поважати і дотримуватися.
Випуск газети №:
№115, (1997)Рубрика
День України