Перейти до основного вмісту

Військовим майном гаситимуть газові борги

08 вересня, 00:00

За словами Ігоря Бакая, Москва та Київ нарешті узгодили вартість стратегічних бомбардувальників, які Україна хоче передати Росії в рахунок боргів, що сягають $1 мільярда 800 тисяч. Як відомо, із сорока важких українських бомбардувальників Москва хоче придбати вісім Ту-160 і два Ту- 95. Ціна за одну машину коливалась від 25-ти мільйонів доларів до 75-ти мільйонів доларів. Сам Бакай остаточну суму не назвав, сказавши лише, що «ми домовилися за тими цінами, які були сім років тому».

Утім, у Києва є ще один енергокредитор, з яким заплановано розраховуватися військовим майном. Це Туркменістан. За іронією долі, історія українських газових боргів Туркменістану була започаткована ще в 1993–1994 роках, коли на ринку постачання туркменського газу домінувала газова компанія «Республіка» під керівництвом нинішнього голови НАК «Нафтогаз України» Ігоря Бакая. Реструктуризована згодом заборгованість і досі гаситься з бюджету України. Проте це не єдині борги. За поставленi вже цього року 9 млрд. куб. метрів газу на $320 млн. Україна виплатила лише десяту частину цієї суми.

Стосовно очікуваних поставок спецтехніки до Туркменістану, то нині, як повiдомив «Дню» Ігор Бакай, «через компанію «Укрспецекспорт» відпрацьовується ціноутворення цієї продукції, а номенклатура вже існує». Сам міністр оборони Олександр Кузьмук про цю номенклатуру не сказав нічого, лише досить категорично заявив: «Я ще раз, і, напевно, востаннє заявляю: Міністерство оборони ні зброєю, ні своєю боєготовністю не торгує. Ці питання ставте в державній компанії «Укрспецекспорт», яка отримує замовлення. А вже потім вони пишуть нам: чи можемо ми, чи ні. Якщо можемо, то лише тоді — так».

Не виключено, що Міноборони просто примусили вдатися до військово-газового бартеру. Адже з 1993 року військові реалізували більш перспективний для Міноборони України варіант. За поставки газу в Києві, Харкові та Севастополі повітряний, суходільний та морський військовий вишкіл здобували 700 курсантів із Тукменістану. Проте в лютому без будь-яких пояснень військові з Туркменістану полишили училища Міноборони України і повернулись додому. Відтак нині Києву не залишається нічого іншого, як відчиняти двері своїх арсеналів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати