Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Візуальна публіцистика майбутнього»

На які роздуми наштовхнули львів’ян Дні «Дня»
11 червня, 19:07
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Львів став сьомим містом, до якого завітала виставка найкращих світлин ХІХ Міжнародного фотоконкурсу газети «День». Із 31 травня по 10 червня в стінах Національного університету «Львівська політехніка» її побачили тисячі львів’ян та гостей міста

ВРАЖЕННЯ

«ЦЕ УКРАЇНСЬКИЙ ФОТОВИМІР, «ФОТОЗРІЗ» НАС ІЗ ВАМИ»

Наталія УЛИНЕЦЬ, депутатка Славської ОТГ, керівниця IА «Дивись.info»:

— Без пафосу скажу, фотопроекти «Дня» — це своєрідний український фотовимір, «фотозріз»... Буквальність та метафоричність, емоції та події, сила духу, енергія природи та людей, голоси, обставини та виклики — це те, що я побачила в фотороботах цьогорічної виставки.

Відверто зізнаюсь, що недостатньо переглянути виставку «Дня» один раз, пройшовши коридорами повз стенди. Деякі фото напружують увагу надовго і направду «чіпляють» серйозно і глибоко. В фотографіях: історія, моменти та процеси, що мають національне значення. Бо це досвід українців у повному значенні.

«ДЕНЬ» ПРОПОНУЄ ДИСКУСІЮ, ЯКА ДОПОМАГАЄ НАМ РОСТИ»

Йосип ЛОСЬ, професор, завідувач кафедри зарубіжної преси та інформації факультету журналістики ЛНУ ім. Iвана Франка:

— Фотовиставку «Дня» я називаю візуальною публіцистикою майбутнього. Чому я так її називаю? Річ утім, що фіксація епізодів життя, особливо постатей залишає вагомий слід для майбутніх поколінь, тому що один жест, один погляд на світлинах часто може сказати дуже й дуже багато, набагато більше часом за інші формати. Детально про ці особливості майстерно зроблених фотографій уже написано сотні книжок.

«День» — це газета-активант. Вона не просто відображає, а шукає нових форм реалізації всієї світоглядної сфери. Йдеться і про книжкові видання, і про фотовиставки, і про інші проекти видання. Важливо через світлини, через фотомистецтво зацікавити людей читати поважну літературу, спонукати їх цікавитися особистостями та їхніми позиціями, які варті уваги в сучасному світі. Йдеться, до прикладу, про таких людей, як Євген Сверстюк та інших великих діячів, які залишили нам у своїх працях ґрунтовні варіанти високоефективної журналістики.

Газета «День» намагається всі аспекти життя змінити на краще. Це не форма самоствердження, а конкретна місія — змінити світ на краще. Про такий обов’язок казав і Джузеппе Мадзіні — найвидатніша постать ХІХ століття в Італії, чиї ідеї її об’єднали. Ці позиції надзвичайно актуальні донині.

Скажімо, мені дуже до вподоби ідея «Дня» з Роком століття Гетьманату Павла Скоропадського. Я прочитав усі статті видання на цю тему. Це справжня енциклопедія, ідеї якої сьогодні надзвичайно актуальні для України.

Треба шукати особистостей. Газета «День» займається цим завданням, шукаючи позитиви в наших постатях, які зробили правильний вибір, які зробили і роблять внесок у розбудову Української держави. Видання знайомих своїх читачів із ними, аналізуючи їхній приклад, пояснюючи їхні ідеї. Газета «День» пропонує дискусію, яка допомагає нам рости. Я регулярно читаю кожен номер, усім студентам розповідаю про це. Якраз видав і подарував головному редактору газети Ларисі Івшиній тритомник своєї публіцистики, де «День» присутній на кожній другій, третій, десятій сторінці. Ідеї з газети постійно використовуються.

Газета «День» — це клуб нових ідеалів та ідей на основі нашої спадщини, яка дає нам можливість згадати себе, повірити в себе й бути собою. «День» шукає і пропонує варіанти нових орієнтирів ХХІ століття. Бо комерційно-маніпулятивна цивілізація — це вчорашній день. Треба переходити до цивілізації, де людина буде справді феноменом, а не соціальною твариною або просто гвинтиком у великому економічному механізмі чи механізмі виробництва. Людині судилася краща доля. У газеті «День» над цими питаннями замислюються, аналізуючи їх, починаючи від природи, яку людина знищує, і закінчуючи органічним способом життя.


«Завдяки цим фото ми розуміємо вартість життя»

Це були 11 справді продуктивних днів. Про це свідчить і книга відгуків, яка традиційно супроводжує всі фотовиставки «Дня». Це вже десятий ювілейний том. Усі попередні 9 книг, написаних вами, зберігаються в редакції газети. Отже, що написали відвідувачі цьогорічної фотовиставки у Львові?

«Дякую за позитивні (правдиві) емоції. А світлина «Уламки цивілізації» — це влучно про стан сучасності!», — пише викладач кафедри Менеджменту організацій НУ «Львівська політехніка» Ігор ГРИБИК.

«Дуже дякую фотографам! Зворушена до сліз. Успіху на майбутнє!», — щиро відзначає Людмила ТРОФІМОВА.

«Ваша робота надихає. А мистецтво фотографії торкається серця та перевертають душу і свідомість. Дякую Вам, пані Ларисо!», — звертається до головного редактора «Дня» один зі студентів Львівської політехніки.

«Вдячна за годину емоційного наповнення, співчуття і захоплення нашими найкращими», — пише випускниця Львівської політехніки ЛОТОЦЬКА З.Б. «Захоплений, зворушений фотовиставкою і в цілому газетою «День», — анонімно додає ще один випускник цього університету.

БЕЗЗАПЕРЕЧНИМ ЛІДЕРОМ ГЛЯДАЦЬКОГО ГОЛОСУВАННЯ У ЛЬВОВІ СТАЛА СВІТЛИНА «ГРАЙЛИВИЙ НАСТРІЙ» ОЛЕГА НИЧА / ФОТО ОЛЕГА НИЧА

 

«Безмежно вдячні Вам за прекрасні світлини! Завдяки цим фото ми розуміємо вартість життя», — написали колективно студенти Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки.

«Дякую за виставку! Сильні фото, які змушують пам’ятати: війна триває, але й життя наше триває також», — наголошує у своєму коментарі львів’янка Ірина.

«Улюблена газето «День»! Шановна п.Ларисо! Дякую, що Ви є! Дякую за Слово, дякую за виставку! Наснаги і сил у Вашому служінні України!», — пише Галина Полюва.

Це лише кілька з написаних вражень. Їх у книзі відгуків ще багато. Кожен відгук унікальний, як і почерк, яким він написаний, як і неповторні емоції, що переживав кожен із відвідувачів фотовиставки біля тої чи іншої світлини. Традиційно на виставку у Львові завітало чимало туристів. Зокрема, кілька коротеньких відгуків написано гостями з-за кордону.

Душевна теплота, потреба в людяності — завжди затребувані. Тож не дивно, що беззаперечним лідером глядацького голосування у Львові стала світлина «Грайливий настрій» Олега Нича.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати