Влада Сумщини бореться з «металістами»
Надзвичайна ситуація з заготівлею брухту чорних та кольорових металів склалася в Сумській області. Попри існуючі постанови Кабміну, рішення обласного координаційного комітету по боротьбi з корупцією та організованою злочинністю, в регіоні не припиняється розкрадання обладнання на промислових та електроенергетичних підприємствах, залізниці. Прагнучи заволодіти якимось кілограмом алюмінію чи міді, за які на пункті приймання кольорового металу потім можна отримати десяток гривень, мешканці Сумщини не зупиняються перед небезпекою бути враженими струмом. Саме ця безшабашність останнім часом спричинила загибель кількох «металістів» при спробах розкрадання дротiв та силових кабелів. Таке становище склалося, в першу чергу, в результаті порушень підприємницькими структурами існуючих вимог щодо заготівлі та переробки металобрухту.
Зараз в області працює близько 180 дільниць та пунктів, які приймають від населення метал. Більшість з них знаходяться на подвір'ях, в гаражах та сараях громадян, що сприяє прийому краденого промислового обладнання та технологічних запасів металів.
Зважаючи на те, що профілактична робота в цьому напрямку не дає бажаних результатів, губернатор Сумщини Володимир Щербань своїм розпорядженням заборонив діяльність пунктів та дільниць, які виконують операції з брухтом чорних та кольорових металів на території області. Управлінню МВС України в області, керівництву регіонального представництва Південної та Конотопського відділу Південно-Західної залізниць дана вказівка не випускати за межі регіону машини з металобрухтом та не надавати вантажні вагони для його перевезення, якщо власники не мають документів про походження металу. Передбачені й інші заходи, які, на думку місцевої влади, повинні стабілізувати ситуацію з кольоровими металами. Вона сподівається, що відсутність попиту на цю сировину відповідно позначиться і на пропозиції, зменшення масштабів якої дозволить вберегти майно підприємств від розкрадання.