Перейти до основного вмісту

Врешті-решт переможе здоровий компроміс?

12 серпня, 00:00

- Власне, саме народження цієї теми для мене є дуже неприємним моментом, бо для представника Президента у Верховній Раді - це найбільший удар. Одним із завдань моєї роботи є налагодження стосунків між Президентом та народними депутатами. І тому, коли з'являється така ідея, все йде шкереберть.

Знаючи десятки запевнень Президента, його особисте ставлення до парламенту в цілому та до депутатів зокрема, можу сказати, що він ніколи не піде на подібні кроки. До того ж, глибинних юридичних підстав для такого рішення немає. Урешті-решт переможе здоровий компроміс, й усе має повернутися до складної роботи з вирішення поточних питань. Особисто я шкодую лише про те, що за всіма цими емоційними сплесками в політиці може бути загублено цікаву ідею із меморандумом.

- Наскільки розпуск парламенту відповідає інтересам Президента?

- Для Президента в цьому є і позитивні й негативні моменти; на мій погляд, більше все ж таки негативних. Говорячи про розпуск парламенту, потрібно одночасно розглядати і пропозиції про продовження його повноважень. Обидві пропозиції як взаємовиключні народилися для того, щоб усе було так, як записано в Конституції.

Негативне те, що на сьогодні структури влади не готові до проведення виборчої кампанії, не з точки зору впливу на її хід, а з точки зору ролі, яку вони повинні відігравати у виборчому процесі. Я маю на увазі, перш за все, становлення органів влади, які здійснюють контроль і виконання цього процесу. Негативною є також і відсутність підготовки до дострокових виборів, тому зрозуміло, що цей крок неможливий. Ще є декілька причин, про які я не буду говорити.

Позитивний момент для Президента - це утримання ініціативи в своїх руках і постійне диктування своєї позиції, а значить спрацьовує принцип - "білі починають і виграють".

Торік влітку було повне затишшя: працювали якісь незрозумілі політичні механізми, мовчки працював Кабінет міністрів, але ніхто про це нічого не знав. Завдяки тому, що нині сколихнули хвилі з усіх сторін - питання тримається на контролі. Звучить питання обговорення програми дій уряду, кадрових призначень. Це показує імпульси життя, у цьому теж є позитив, бо такі заяви, як про розпуск парламенту в літній час, означають, що порох в порохівницях треба тримати сухим.

- Чи могли б ви назвати можливі кандидатури на вільні посади міністрів. На скільки є вірогідним призначення Дмитра Табачника міністром інформації?

Я не буду торкатися прізвищ кандидатур, які обговорюються - їх усі знають. Серед них я не бачу людей, до яких би ставився без поваги. Свого часу ми були з Д. Табачником опонентами й не один раз сперечалися, конфліктували. Тоді я відчув його силу. Хочу сказати, що було приємно працювати із людиною, яка знає що, як і коли робити.

Потрібно говорити про процедуру призначень, яка, на привеликий жаль, робиться неправильно. Якщо зазначили в зверненні до ВР - радитися, потрібно це робити. Тільки тоді виконання меморандуму стає цілком реальним. Це були б логічні кроки, котрі дали б можливість спокійно прийти до виборів, і вони були б виграні тими політичними силами, які репрезентують здорові реформаторські течії в Україні. Якщо ж стартувати так, як це зробили, не проводячи консультацій, тихенько здійснюючи формування КМ, то, безперечно, реалізовувати проголошений курс буде неможливо.

ДО РЕЧІ:

Народні депутати України перервуть свою відпустку ненадовго. Позачергове пленарне засідання відкриється о 12-й годині 15 серпня, і вже через декілька годин члени Верховної Ради повернуться до своїх відпускних справ. Як стало відомо "Дню", на ранок 14 серпня замовлено "депутатський" спецрейс із Криму до Києва. Назад цей літак відправиться ввечері 15 серпня. Депутати стверджують, що позапланове засідання призначено для того, аби не дати Президентові використати формальне право на розпуск парламенту. Проте позавчора агентство Інтрефакс-Україна повідомило, що в адміністрації Президента дострокове поновлення роботи сесії не пов'язують із цим занепокоєнням депутатів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати