«Вишенька» — «Яблунька» знов у дії
На дитячій залізниці розпочався поїзний сезон — вже 55-й![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20080514/482-2-2.jpg)
На радість столичним дітлахам відновили рух потягів між станціями «Яблунька» та «Вишенька», що на Київській дитячій залізниці. Це єдина залізниця у Східній Європі, де діти — це не тільки пасажири, а й справжні залізничники. Цього року залізниця відзначає ювілей — 55 років з того часу, коли дитячі тепловози здійснили свій перший рейс.
За всі роки існування залізниці маршрут потягів не змінився — два з половиною кілометри Сирецьким парком, але задоволення від того не меншає. Наразі тут працюють дві станції, депо, три локомотиви, вагони, система електросигналів, поїзний радіозв’язок та навчальні кабінети, які у ювілейний рік роботи залізниці поповнилися новою комп’ютерною технікою.
Всю роботу на залізниці виконують діти віком від 10 до 15 років. Протягом усього літа вони працюють провідниками, контролерами, ремонтниками, машиністами, черговими станції чи начальниками зміни — все, як на справжній залізниці. Перш ніж потрапити сюди на роботу, майбутні залізничники відвідують гуртки «Юний залізничник», що працюють при школах міста та безпосередньо на дитячій залізниці. Цього року їх відвідало понад 500 школярів.
— Оскільки дітлахів чекає недитяча робота, навчання вимагає великої відповідальності, адже підлітки працюють на справжніх потягах і перевозять справжніх пасажирів, — зауважив начальник Київської дитячої залізниці Валерій Бражник. — Технологічні правила, інструкції та вимоги на дитячій залізниці нічим не відрізняються від тих, що існують на магістральній.
Після роботи на дитячій залізниці юні залізничники можуть продовжувати свою кар’єру саме у цій галузі: досвід роботи у них є, лишається тільки отримати диплом — і дорога на залізницю відкрита. У цьому їх запевнив начальник Південно-Західної залізниці Олексій Кривопішин. За його словами, за роки існування залізниці тут пройшло навчальну практику понад 25 тисяч дітей, чимало з яких пішли на «велику» залізницю.