«Виведення в режим стабільної роботи»
«Південмаш» підписав контракт на виготовлення 12 ракетУ Дніпрі відновлять виробництво відомих ракет-носіїв «Зеніт». Як повідомляє прес-служба «Південного машинобудівного заводу», ще 28 квітня цього року було укладено контракт ПМЗ з компанією S7 Sea Launch Limited на виготовлення і постачання ракет-носіїв серії «Зеніт». Загалом контракт передбачає виготовлення 12 ракет для використання у програмах «Морський старт» і «Наземний старт» із запуску супутників у рамках міжнародних космічних проектів. Зараз у виробництві дві ракети модифікацій «Зеніт-3SL» і «Зеніт-3SLБ». Підписанням цього контракту зроблено великий крок у подоланні глибокої кризи, в якій перебував «Південмаш», починаючи з 2013 року, і який став наслідком обвального скорочення обсягів виробництва.
На сьогодні портфель замовлень «Південмашу» на найближчі роки перевищує 350 млн доларів США, повідомляють на підприємстві. Серед основних замовників — компанії США, Італії, Індії, Кореї та інших країн. «Південмаш» висловлює глибоку вдячність законодавчій і старанній гілкам влади за надану безпрецедентну нормативну і фінансову підтримку. Без цієї підтримки відновлення виробництва і подолання кризи було неможливе. Виведення «Південмашу» в режим стабільної роботи має створити належні умови для акціонування підприємства і пошуку стратегічного інвестора. Реалізація цих заходів, у свою чергу, є необхідною умовою для досягнення головної середньострокової мети, яка полягає в забезпеченні повноцінного залучення підприємства до міжнародної кооперації з виробництва ракетно-космічної техніки», зазначають у прес-службі.
Проте ЮМЗ ще має розв’язати низку проблем, що виникли через тривалий простій. Так, нещодавно державна виконавча служба Міністерства юстиції заарештувала всі рахунки підприємства і хоче стягнути із заводу 40 мільйонів гривень. Голова профспілкової організації «Південмашу» Валерій Васильєв і заступник директора Сергій Захарченко зазначають, що у зв’язку з цим міжнародні контракти заводу з виробництва ракет-носіїв «Зеніт» можуть опинитися під загрозою зриву. «Усі попередні безпрецедентні заходи щодо державної підтримки «Південмашу», такі, як списання боргів минулих періодів у розмірі 400 млн гривень, виявляться витраченими марно, оскільки арешт рахунків призведе до неможливості виконати контракти, робота щодо яких дала змогу підприємству до кінця 2017 року вийти на беззбитковий рівень», — каже В.Васильев. Він додав, що порівняно з 2016 роком на заводі вже намічається зростання виробництва. Окрім того, сім тисяч співробітників два місяці не отримують заробітної плати. Представники «Південмашу» заявляють, що ігнорування проблем підприємства може змусити співробітників заводу вийти на пікет.