Перейти до основного вмісту

«Виїжджати трішечки українцем»

11 років у країні працюють волонтери з американського Корпусу Миру
25 грудня, 00:00

Доброволець урядової американської організації Корпус Миру Рейна Ніл — жителька дуже великого міста. Прибувши до України в рамках здійснюваних у нас програм Корпусу, головну трудність для себе вбачала в необхідності звикнути до провінційних Шишаків Полтавської області — саме туди Рейна потрапила за розподілом. Про жителів України — враження найкращі: привітність наших співгромадян полегшує багатьом добровольцям процес звикання до нового середовища. Про перебування в Україні загалом — ухильне «немає нічого такого, до чого не можна було б звикнути». Тим більше, що «людина, яка висловила бажання стати волонтером, має бути готова до можливих труднощів». Можливо, добре підготуватися допоміг Рейні проштудійований в університеті курс про пострадянські держави: приїзд до України чималою мірою зумовлений бажанням продовжити нас «пізнавати».

Співпраця з американськими добровольцями розпочалася в травні 1992-го, коли Президенти України та США Леонід Кравчук і Джордж Буш підписали угоду: програми Корпусу Миру здійснюватимуть і в нас. Таким чином, Україна ввійшла до списку із понад 120 держав, у яких працюють волонтери Корпусу. Протягом останніх 11 років близько мільйона наших співгромадян взяли участь у різних програмах — американські добровольці разом з українськими колегами проводять заняття на базі шкіл, коледжів, університетів, працюють у громадських організаціях, місцевих органах влади в усіх регіонах країни. Основні напрями роботи — викладання англійської, розвиток бізнесу і захист навколишнього середовища. Особливу перевагу при цьому віддають тим місцевостям України, де можливості отримувати інформацію обмежені. І все ж головна мета — в процесі роботи пліч-о-пліч навчитися краще розуміти одне одного. У жовтні нинішнього року до України прибула нова група волонтерів: за 12 тижнів 81 доброволець у віці від 21 до 77 років, які протягом найближчих двох років викладатимуть англійську в містах і містечках України, мав осягнути багато чого. Адаптація, як уже зазначалося, пройшла «на ура», тим більше, що співробітники Корпусу, як сказав у своєму виступі доброволець Джеремі Барнетт, «завжди були поруч і попереджали можливі труднощі». Склалося і з вивченням української: дана група, зі слів директора Корпусу Миру Карла Бека, впоралася з цим завданням набагато успішніше, ніж попередники нинішніх добровольців. Останній урочистий акорд перед початком великої роботи — складення волонтерами присяги послу США в Україні Джону Гербсту. Насамперед «новобранці» обіцяють зміцнювати дружбу між людьми різних національностей, а також сприяти демократичним спрямуванням країни-партнера.

«Сорок років тому я був на вашому місці, — сказав у своєму вітальному зверненні до нової групи волонтерів Карл Бек. — Я знав, що на мене чекає пригода, але я не думав, що вона настільки сильно змінить моє життя». Позавчора американець Скотт Деш, який працював у рамках освітньої програми інструктором, залишав Україну приблизно в такому самому настрої. «Я розповідатиму про країну, яку побачив на власні очі, а вона зовсім не подібна на ту Україну, про яку я чув до приїзду сюди. Виїжджаючи, вважаю себе трішечки українцем», — каже він.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати