Перейти до основного вмісту

Юрій ЄХАНУРОВ: «Від нас вимагають... платити»

22 січня, 00:00

Успішне завершення цієї процедури, як і розв'язання питання оплати зовнішніх боргів загалом, значною мірою залежать від позиції Міжнародного валютного фонду, переговори з представниками якого зараз тривають у Києві. Їх хід кореспондент «Дня» Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ попросив прокоментувати першого віце–прем'єр–міністра Юрія Єханурова:

– Ви знаєте, МВФ вимагає від нас неможливого (сміється) – ухвалення реального бюджету. Йдуть відверті нормальні переговори. Не завжди вони приємні для української сторони. Але ситуація змінилася. Ми маємо великий досвід роботи з міжнародними фінансовими організаціями, розуміємо їхню загальну політику. І ми не дивуємося їхнiм вимогам. А отже, спочатку – реальний бюджет, а все інше – то вже предмет переговорів. І хоча до цих переговорів документи готував ще попередній уряд, нинішні міністри говорять: з цим ми згодні. А з цим – ні. Наприклад, експортне мито на соняшник. Міжнародні організації вважають, що його треба відміняти. З р-р-р-ринкової (через чотири «ер») точки зору це, напевно, треба робити. Але наші фахівці підрахували: ми отримали плюс 20,2 млн. гривень прибутку, почали краще працювати наші переробні підприємства, на 10% збільшили випуск маргарину, на 20% – олії. Пішла робота. Тому тут ми не домовилися.

Є речі, в яких ми виглядаємо не зовсім добре. Вже давно йдеться про 100-відсоткову оплату житлово-комунальних послуг. На заваді – закон, ухвалений Верховною Радою. Про його конституційність має висловитися Конституційний суд. Якщо він стане на бік уряду, то протягом лютого питання буде розв'язане, хоча зробити це, на мою думку, слiд було вже давно. Якщо цього не буде, то ми просто доведемо до ручки наше житлове господарство. Воно сьогодні не має коштів на ремонти, на утримання будинків, різних споруд і мереж, на їхнє оновлення. А ми поводимо себе як страуси – ховаємо голову в пісок. Звичайно, підвищення квартплати та плати за послуги – неприємна річ. Але ми повинні адекватно реагувати на виклики життя. І вихід один – платити. Знедоленим – адресна допомога. Це – не найкращий вихід, але іншого немає. Всі є свідками наших переговорів щодо газу, електроенергії, нафти. Від нас вимагають платити...

Втім, мій погляд на переговори з МВФ оптимістичний: якщо ми до 15 лютого ухвалюємо реалістичний бюджет, то нас зрозуміють... Звичайно, ми будемо піднімати питання і про реструктуризацію нашого боргу. Але після прийняття бюджету.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати