За європейськими стандартами – під українські реалії
На Дніпропетровщині у знаменитому своїм художнім розписом селищі Петриківка відкрили реконструйовану школу з ноу-хау кабінетамиУ цій школі запрацювали перша в Україні ресурсна кімната та медіатека для дітей з особливими потребами. Вони зроблені за технічним завданням Благодійного фонду Порошенка, який втілює програму «Інклюзивна освіта — рівень свідомості нації». Ресурсна кімната створена за європейськими стандартами й адаптована під українські реалії. Подібні приміщення функціонують у навчальних закладах США, Норвегії, Данії, Литви та Молдови, а тепер їхніми перевагами користуватимуться четверо учнів з особливими потребами Петриківської школи.
Ресурсна кімната — спеціально облаштований клас, де такі діти зможуть навчатися за індивідуальною програмою. Корекційні педагоги допомагатимуть хлопчикам та дівчаткам, зокрема, набути повсякденних побутових навичок. Для цього є всі необхідні меблі й техніка. «Крім ресурсної кімнати, цьогоріч відкриваємо медіатеки у 51 школі області. Тут можна позайматися з корекційним педагогом, почитати, посидіти в інтернеті, відпочити, поспілкуватися з однолітками. Одну з таких кімнат облаштували в Петриківській школі. Загалом в області працюють уже майже 150 інклюзивних шкіл, де навчаються близько 400 дітей», — розповів губернатор Валентин РЕЗНІЧЕНКО.
Щоб діти навчалися в комфортних умовах, Петриківську школу капітально відремонтували — вперше за 87 років. Тут замінили всі комунікації, встановили нові вікна, утеплили фасад. Тепер будівля в яскравих барвах. «Понад десяток кольорів, — розповідає директор закладу Марина СОРОКА. — Фасад нагадує калейдоскоп — із різних куточків будівлі створюється новий візерунок». У всіх 19 класах школи встановили проектори та мультимедійні дошки. При вході до школи можна побачити невагому скляну вивіску. На дверях у класах такі ж таблички з вказівниками. «Ще одна новинка — незвичні сходи. На кожній англійською написані три форми неправильних дієслів. Вважаємо, що так діти зможуть швидко й без надмірних зусиль підтягнути іноземну», — розповіла директор школи. На перервах учні можуть завітати до буккросингів — їх у школі два. Тут можна знайти книжку на будь-який смак і зручно розташуватися на м’яких пуфах. Крім того, у дворі облаштували зелену зону з лавицями. Також яскраве враження справляє незвичний паркан — його розмалювали за тематичними блоками. Наприклад, «історичний» проліт рясніє динозаврами, пірамідами і танками, а «хімічний» — пробірками та формулами.