«Зеніт» реабілітувався
Позавчора з морської платформи в акваторії Тихого океану в рамках міжнародного проекту «Морський старт» відбувся успішний старт української ракети-носія «Зеніт-3SL», яка вивела на орбіту з апогеєм 36 тисяч кілометрів макет супутника зв’язку американської компанії «Х’юз», повідомив Інтерфакс-Україна. За словами керівника центру інформаційного забезпечення КБ «Південне» Юрія Алексєєнка, цим запуском Україна підтвердила можливість використання наших ракет. Також уперше в світі було випробувано в дії плавучу платформу, з якої стартував супутник вагою 470 тонн, спроможний виводити на орбіту вантажі вагою 4,5 тонни.
Алексєєнко сказав кореспондентові «Дня», що компанія «Боїнг», яка є менеджером цього проекту, замовила вісім ракет «Зеніт». А впродовж року передбачається здійснити 6 запусків iз плавучої платформи. Запуск справжнього супутника «Галаксі» має відбутися влітку цього року. КБ «Південне» вдалося зберегти ракетно-технічні технології і в квітні-травні цього року з Байконура балістичною ракетою СС-18, відомою на Заході під назвою «Сатана», буде виведено на орбіту британський супутник «ССТЛ». Українські ракетобудівники також модернізують ракету «Циклон». Отже, запевнив Алексєєнко, «Україна стоїть на порозі великого використання власних ракетних технологій».
P.S. Дніпропетровська страхувальна компанія ВАТ «АСК» повідомила Інтерфаксу-Україна про врегулювання питання щодо відшкодування збитків у зв’язку з аварією ракети-носія «Зеніт-2», яка 10 вересня 1998 року разом із 12 супутниками «Глоубел Стар» упала в районі гірського Алтаю. Ще наприкінці минулого року компанія «АСК» виплатила країнам проекту «Глоубел Стар» страхове відшкодування в розмірі $32 млн.
Випуск газети №:
№57, (1999)Рубрика
День України