Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Житія святих» — тепер українською

Напередодні свята Хрещення Русі
10 липня, 00:00
ФОТО АРТЕМА ЖУКОВА

Вчора відбулася зустріч журналістів Києва з вищим духовенством Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП). Були присутні Патріарх УПЦ Київського патріархату Філарет, архієпископ Димитрій (ректор Духовної академії) та щойно висвячений молодий єпископ Євстратій, який курирує ЗМІ церкви. Журналістам було презентовано дві важливі теми. Перша — це переклад українською мовою багатотомної праці вибраних «Житій святих» митрополита Димитрія Туптало, закінчених автором 1705 року в Києво-Печерській лаврі. Презентував цей твір Патріарх Філарет; він повідомив, зокрема, що то є перший переклад такого типу — переклад, який повертає творчість Туптало його народу.

Принагідно Патріарх Філарет розповів, що Патріархія має наміри не тільки продовжити переклади духовних творів визначних діячів минулого, але й визначити список українців — історичних осіб, які у найближчому майбутньому мають бути канонізовані. Можливо, це будуть Ярослав Мудрий, Петро Могила та чимало інших достойних діячів минулого, яких українці давно цінують. Бог у поміч!

Друга тема зустрічі з кореспондентами торкалася складних проблем святкування нашого дивного 1020 річного ювілею Хрещення Русі. Наскільки можна зрозуміти, єдиного багатоконфесійного українського святкування можна не очікувати — кожен буде відзначати «день єднання» на своїй «канонічній території». А якщо брати до уваги всі ті різноманітні й складні обставини, які стають на шляху звичайної зустрічі Українського православ’я (в цілому) із представниками інших церков Вселенського православ’я, то важко навіть уявити, які високі стіни християни звели між собою.

Але хто ж все-таки до нас прибуде? Як стало відомо, Вселенський патріарх Варфоломій I таки збирається прибути до Києва (низький поклін!). У будь-якому разі, до столиці України вже приїхала перша група підготовки. І це навіть попри безпардонні погрози з боку Православної Москви — через те, що не взяли у неї дозволу на в’їзд Вселенського патріарха до Києва!

Після того, як православні вкотре не поділили території, вони перейшли до розподілу між собою часу. На сьогодні це виглядає так, що Московський патріарх Олексій II прибуде до міста Києва тільки після того, як усі інші високі гості роз’їдуться, і буде святкувати 1020-річчя Русі за стінами Києво-Печерської лаври — а не з українцями. Треба тільки пам’ятати, що «Русь» патріарха Олексія аж ніяк не співпадає з Руссю українців.

P.S. Святий і Священний Синод на своєму черговому засіданні, що проходило з 23 по 25 червня ц.р., розглянув прохання Блаженнійшого Патріарха Московського Алексія відправити в Україну Патріаршу Делегацію для участі на торжествах 1020-літнього ювілею Водохрещення Київської Русі, й запрошення Його Високопревосходительства Президента України Віктора Ющенка Всесвятійшому Всесвітньому Патріарху Варфоломію очолити вищезгадані торжества. Оцінивши запрошення від Церкви, від Держави і від народу України і поважаючи їхні почуття, Синод визначив, що Матерь-Церква, яка привела український народ до Водохрещення, має відповісти на вищевказані запрошення, відправивши Патріаршу Делегацію, очолювану Його Всесвятістю Патріархом Варфоломієм. У Патріархії, 30 червня 2008 р. Секретаріат Святого і Священного Синоду.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати