Перейти до основного вмісту

«Життями людей не торгують»

Активісти починають кампанію на підтримку заручників «ДНР» та «ЛНР»
11 лютого, 16:38
ФОТО З ФЕЙСБУК СТОРІНКИ FREE DONBAS HOSTAGES CAMPAIGN

Тільки у списках СБУ нині є 140 бранців бойовиків «донбаських республік». Серед них – і військові, і цивільні особи. За Мінськими домовленостями, підписаними рік тому, таких полонених мали звільнити якомога скоріше. Але питання «зависло» у повітрі.

Тож, активісти громадської ініціативи «Євромайдан SOS» започаткували кампанію «Free Donbas Hostages!» – «Звільніть полонених Донбасу!». У рамках кампанії завтра, 12 лютого, з 6:00 до 23:59 відбудеться твітершторм з хештегом #FreeDonbasHostages. Флешмоб проводиться напередодні засідання міністрів закордонних справ країн «норманської четвірки» (України, Німеччини, Франції і Росії), його мета – привернути увагу світу до проблеми.

Також активісти закликають усіх підписати петицію до іноземних політиків з проханням допомогти у звільненні заручників. Деталі можна дізнатися на Facebook-сторінці кампанії «Free Donbas Hostages!».

Олександра МАТВІЙЧУК, координаторка громадської ініціативи «Євромайдан SOS»:

– Відповідно до Мінських домовленостей обмін військовополоненими і незаконно утримуваними цивільними мав відбутися ще 11 місяців тому. Натомість, ці люди досі у занедбаних підвалах окупованих територій Донецької і Луганської областей. Згідно наших опитувань у полоні піддаються катуванням 86% військових і кожна друга цивільна особа. Тому питання звільнення людей мало стояти так категорично, щоб його не можна було не виконати.

Натомість цілий рік у переговорах ця тема підв’язується під виконання інших пунктів Мінських домовленостей. Йде торг. Це неприпустимо, бо життями людей не торгують.

Протягом року ми випробували різні засоби традиційного правозахисту – звіти у міжнародні органи, зустрічі зі спеціальними доповідачами тощо, і тепер запускаємо кампанію із закликом повернути заручників додому живими. І наша ініціатива не обмежиться флешмобом у соціальних мережах.

Ми намагаємося вплинути на світових політиків, які беруть участь у переговорах. Щоб не лише Україна, але і наші міжнародні партнери, Франція і Німеччина, поставили питання визволення заручників до порядку денного. Так вони натиснуть на Російську Федерацію, яка контролює незаконні збройні формування, що називають себе «ДНР» та «ЛНР».

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати